14/04/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Nowi funkcjonariusze, którzy złożyli ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego, wzmocnili szeregi Służby Celno-Skarbowej. Kadra, składająca się z 20 mężczyzn i 14 kobiet, przyjmie służbę na przejściach granicznych w Medyce i Krościenku. Dyrektor podkreślił, że służba to zobowiązanie wobec ojczyzny, ale przyniesie także osobistą satysfakcję. Struktury Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu liczą ponad 1,3 tys. funkcjonariuszy, a rok wcześniej do służby dołączyło prawie 100 osób. Wymagania dla kandydatów są wysokie, a proces kwalifikacyjny obejmuje wiele etapów, sprawdzając zarówno wiedzę, jak i zdolności psychiczne i fizyczne.
IAS Rzeszów