09/02/2022 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
. Działania edukacyjne, poprzedzające akcję, prowadzone były wśród uczniów szkoły, którzy namówili do udziału rodzeństwo, rodziców.
Akcja prowadzona przez Fundację DKMS, a w SP w Babicach zainicjowana przez Zofię Piwowar-Atak i Mateusza Chruścickiego, odbyła się 25 stycznia br. Aby się zarejestrować, wystarczyło wypełnić formularz, podając swoje dane i zgodzić się na pobranie wymazu.
– Dzięki wcześniejszemu rozpropagowaniu inicjatywy wśród dzieci udało nam się znaleźć 15 dorosłych osób, chętnych do zasilenia bazy DKMS – mówi Zofia Piwowar-Atak, która wespół z nauczycielem Mateuszem Chruścickim była inicjatorką przedsięwzięcia.