Wróć do artykułu

Zdjęcia BiOSG przybyło 40 nowych funkcjonariuszy [ZDJĘCIA] - fotorelacja

27/03/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Na granicy: Straż Graniczna, KAS Przemyśl

W dniu 21 marca nowi pograniczni złożyli uroczyste ślubowanie przy sztandarze BiOSG. Z rąk gen. bryg. SG Tomasza Zybińskiego, komendanta, przyjęli rotę, stając się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. Ich misja to służba na granicy, wymagająca dyscypliny i gotowości do działań w różnych warunkach. Grupa liczy 24 mężczyzn i 16 kobiet głównie z Podkarpacia. Po przeszkoleniu trafią do placówek granicznych. Procedury rekrutacyjne zostały skrócone od stycznia. BiOSG planuje zatrudnić w tym roku łącznie 200 nowych strażników, z czego część już rozpoczęła służbę.

Bieszczady, Korczowa, Medyka Przemyśl - zdjęcia

Reklama