18/01/2022 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Podczas konferencji ze strony prezydenta W. Bakuna padło zapewnienie, że wkrótce pojawi się też mapa z lokalizacją urządzeń w formie aplikacji na smartfony, pozwalająca na szybkie dotarcie do nich w kryzysowej sytuacji.
– Widzieliśmy dużą potrzebę zainstalowania tego typu urządzeń w przestrzeni miejskiej. Trzeba podkreślić, że większość zatrzymań serca to sytuacje odwracalne i skuteczne udzielenie pierwszej pomocy przy użyciu automatycznego defibrylatora daje szanse na przeżycie – mówił podczas spotkania szef Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka.
Mobilne wersje urządzeń przekazane zostały przez prezydenta Wojciecha Bakuna symbolicznie do rąk przedstawicieli: z-cy komendanta miejskiego policji podinsp. Rafała Drysia, komendanta SM w Przemyślu Jana Genei i dyrektora przemyskiego MZK Łukasza Dziągwy.
Pokaz zastosowania defibrylatora w sytuacji zatrzymania krążenia z użyciem fantomu przeprowadzili ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK Przemyśl.