14/04/2023 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Stały wzrost liczby wyjazdów karetek do wezwań wymusił uruchomienie na terenie województwa dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Od 1 kwietnia karetka stacjonuje w Stubnie.
Ratownicy mają tu też zapewnione pomieszczenia socjalne.
O zmianach w organizacji systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie województwa podkarpackiego mówiono na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. Wybrzmiały podczas niej zalety wynikające z wprowadzenia nowej wersji ogólnokrajowego teleinformatycznego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego.
O zaletach wynikających z wprowadzenia nowej wersji ogólnokrajowego teleinformatycznego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego mówił m.in. szef WSPR w Przemyślu Rafał Kijanka.