23/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Czwarta edycja Roztoczańskich Królów Grzybobrania w Horyńcu-Zdroju przyniosła wiele radości i sukcesów. 39 uczestników, zarówno z pobliskich miejscowości, jak i z odległych zakątków Polski, wzięło udział w rywalizacji. Całkowita waga zebranych grzybów wyniosła 150,1 kg. Marcel Maksymiec zyskał tytuł najdorodniejszego okazu, a Zenon Koper zwyciężył w kategorii największego zbioru. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy uczestniczyli wspólnej biesiadzie, podczas której snuto plany na przyszłe edycje zawodów. Organizatorami imprezy byli lokalne instytucje, takie jak Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, Nadleśnictwo Lubaczów, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój i Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju.
FOT. Przystanek Horyniec
FOT. Przystanek Horyniec
FOT. Przystanek Horyniec
W tym sezonie w roztoczańskich lasach udało się szczęśliwcom wytropić naprawdę dorodne okazy./ FOT. Przystanek Horyniec
FOT. Przystanek Horyniec