39 uczestników – nie tylko z regionu, ale też z Krosna, Śląska, a nawet Wrocławia – walczyło o laury podczas niedawnych IV Rodzinnych Zawodów o Tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania. Zapalonym grzybiarzom udało się zebrać wspólnymi siłami 150,1 kilograma grzybów! Tym samym pobito zeszłoroczny wynik.
Czwarta edycja imprezy okazała się naprawdę udana. W Horyńcu-Zdroju wyłoniono po raz kolejny „Roztoczańskich Królów Grzybobrania”. W tym sezonie w roztoczańskich lasach udało się szczęśliwcom wytropić naprawdę dorodne okazy. Jak zwykle wszystkim biorącym udział w rodzinnych zmaganiach na łonie przyrody dopisywały dobre humory, ale też szczęście. Zwieńczeniem zabawy były pełne kosze borowików.
W konkurencjach wystartowało w sumie 39 uczestników, niektórzy zjechali z zupełnie odległych zakątków Polski. Wspólny wynik tegorocznej rywalizacji to 150,1 kilograma grzybów. Wśród zbieraczy byli oczywiście tacy, którzy odnotowali największe sukcesy.
Tytuł najdorodniejszego okazu zdobył Marcel Maksymiec, który „upolował” borowika o średnicy kapelusza 21,5 cm i wadze 425 g. W kategorii największego zbioru triumfował Zenon Koper, którego koszyki ważyły łącznie 26,6 kg. Na drugie miejsce zasłużył Andrzej Żuk, zebrawszy w sumie 14,4 kg grzybów, a trzecie przypadło Radosławowi Kubiszowi – za 12,4 kg okazów.
Udane zbiory zwieńczyła wspólna biesiada, podczas której już snuto plany odnośnie kolejnej edycji zawodów. Organizatorami rodzinnych zawodów byli: Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, Nadleśnictwo Lubaczów, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój i Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze