Reklama

Królowie grzybobrania wyłonieni [ZDJĘCIA]


39 uczestników – nie tylko z regionu, ale też z Krosna, Śląska, a nawet Wrocławia – walczyło o laury podczas niedawnych IV Rodzinnych Zawodów o Tytuł Roztoczańskiego Króla Grzybobrania. Zapalonym grzybiarzom udało się zebrać wspólnymi siłami 150,1 kilograma grzybów! Tym samym pobito zeszłoroczny wynik.


Czwarta edycja imprezy okazała się naprawdę udana. W Horyńcu-Zdroju wyłoniono po raz kolejny „Roztoczańskich Królów Grzybobrania”. W tym sezonie w roztoczańskich lasach udało się szczęśliwcom wytropić naprawdę dorodne okazy. Jak zwykle wszystkim biorącym udział w rodzinnych zmaganiach na łonie przyrody dopisywały dobre humory, ale też szczęście. Zwieńczeniem zabawy były pełne kosze borowików.

W konkurencjach wystartowało w sumie 39 uczestników, niektórzy zjechali z zupełnie odległych zakątków Polski. Wspólny wynik tegorocznej rywalizacji to 150,1 kilograma grzybów. Wśród zbieraczy byli oczywiście tacy, którzy odnotowali największe sukcesy.

Reklama

Tytuł najdorodniejszego okazu zdobył Marcel Maksymiec, który „upolował” borowika o średnicy kapelusza 21,5 cm i wadze 425 g. W kategorii największego zbioru triumfował Zenon Koper, którego koszyki ważyły łącznie 26,6 kg. Na drugie miejsce zasłużył Andrzej Żuk, zebrawszy w sumie 14,4 kg grzybów, a trzecie przypadło Radosławowi Kubiszowi – za 12,4 kg okazów.

Udane zbiory zwieńczyła wspólna biesiada, podczas której już snuto plany odnośnie kolejnej edycji zawodów. Organizatorami rodzinnych zawodów byli: Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec, Nadleśnictwo Lubaczów, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój i Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/10/2025 14:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama