24/06/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W marcowym półfinale olimpiady wiedzy o świętym Maksymilianie Kolbie zmierzyło się 460 uczniów z 6 dekanatów archidiecezji przemyskiej. Do finału przeszło 33 uczestników, a podczas finału multimedialnego 11 najlepszych wykazało się znajomością życia świętego. Miejsca na podium zajęli m.in. Nikola Pic, Patrycja Sigda i Aleksandra Gerlach. Finaliści otrzymali tytuł oraz cenne nagrody, w tym wyjazd do Rzymu. Organizatorem wydarzenia był Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym we współpracy z Wydziałem Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
Wśród laureatów olimpiady znalazła się m.in. uczennica SP w Medyce Julia Wróbel. Opiekunem przygotowującym ją do rywalizacji był ks. Robert Rakoczy. / FOT. SP w Medyce