14/06/2024 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Galeria Kurs Alpha - Odkrywając wiarę i relacje przedstawia uczestników spotkań, duchownych i świeckich, podczas warsztatów ewangelizacyjnych. Fotografie ukazują wspólne modlitwy, dyskusje na temat duchowości oraz radosną atmosferę, jaka towarzyszy uczestnikom podczas kursu. Spotkania, jak opisane w założeniach, łączą naukę z radością, wspólnym posiłkiem, pomocą w zrozumieniu oraz otwartością na wszystkie pytania.łączą naukę z radością, wspólnym posiłkiem, pomocą w zrozumieniu oraz otwartością na wszystkie pytania.
Lucyna Rudawska: – Na kursie padają podstawowe pytania. Czy po życiu na ziemi jest coś więcej? Jak się modlić? Jak przebaczać? W naszym zahukanym, zabieganym i mocno podzielonym świecie trzeba się czasem zatrzymać. Wyciszyć. Spotkać z drugim człowiekiem, który również szuka odpowiedzi.
Gabryela, Jacek, uczestnicy kalwaryjskiego kursu Alpha:. – Uczestniczymy w kursie, bo chcemy wejść na prawidłową ścieżkę, zjednoczyć się z Bogiem. Tym bardziej, że mamy dwójkę dzieci. Chcemy im przekazać dobre wzorce, pogłębić wzajemną relację.
Ojciec Aleksander Paprzycki, franciszkanin, opiekun przemyskiej grupy Alpha: – Alfa to kurs ewangelizacyjny. Podczas tego, weekendowego spotkania będziemy rozmawiać o Duchu Świętym, jego darach. O tym, do czego nas zaprasza.
Wspólna modlitwa i wykłady, najczęściej prowadzonea przez osoby świeckie.