Wróć do artykułu

Zdjęcia Nowoczesna sala operacyjna w przemyskim szpitalu uroczyście otwarta! Kilka dni temu przeprowadzono tu pierwszy w Polsce zabieg implantacji nowoczesnego stentu [GALERIA] - fotorelacja

18/06/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Zdrowie Przemyśl

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Oddział Chirurgii Naczyniowej przemyskiego szpitala zyskał nowoczesną salę operacyjną z angiografem, hybrydowym stołem oraz wysokiej klasy wyposażeniem. Inwestycja wartości 9,44 mln zł, w tym dotacja samorządu wynosząca 9,114 mln zł, przyniosła więcej przestrzeni i doskonały sprzęt, m.in. angiograf czy kolumnę anestezjologiczną. Dzięki nowemu sprzętowi zwiększyło się bezpieczeństwo pacjentów i personelu, a także komfort pracy. Realne korzyści to m.in. mniejsza ekspozycja na promieniowanie i redukcja dawki podawanego kontrastu. Otwarcie sali hybrydowej uświetnili przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz personel szpitala. Inwestycja spotkała się z aprobatą zarówno pacjentów, jak i specjalistów, których sukcesy w trudnych zabiegach są doceniane. Nowa sala już odnotowała sukcesy, jak przełomowy zabieg implantacji nowoczesnego stentu, poprawiający leczenie przewlekłych zwężeń żylnych.

Piotr Pilch, Teresa Kubas-Hul, Szpital Przemyśl Przemyśl - zdjęcia

Reklama