18/06/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Oddział Chirurgii Naczyniowej przemyskiego szpitala zyskał nowoczesną salę operacyjną z angiografem, hybrydowym stołem oraz wysokiej klasy wyposażeniem. Inwestycja wartości 9,44 mln zł, w tym dotacja samorządu wynosząca 9,114 mln zł, przyniosła więcej przestrzeni i doskonały sprzęt, m.in. angiograf czy kolumnę anestezjologiczną. Dzięki nowemu sprzętowi zwiększyło się bezpieczeństwo pacjentów i personelu, a także komfort pracy. Realne korzyści to m.in. mniejsza ekspozycja na promieniowanie i redukcja dawki podawanego kontrastu. Otwarcie sali hybrydowej uświetnili przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych oraz personel szpitala. Inwestycja spotkała się z aprobatą zarówno pacjentów, jak i specjalistów, których sukcesy w trudnych zabiegach są doceniane. Nowa sala już odnotowała sukcesy, jak przełomowy zabieg implantacji nowoczesnego stentu, poprawiający leczenie przewlekłych zwężeń żylnych.
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo