Wróć do artykułu

Zdjęcia W rocznicę 17 września [ZDJĘCIA] - fotorelacja

28/09/2024 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Wydarzenia i jubileusze Przemyśl

17 września 1939 r. to symboliczna data agresji sowieckiej na Polskę. W Przemyślu, upamiętnienie rocznicy odbyło się w uroczystościach na placu apelowym 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz przy pomniku Zesłańców Sybiru. Eucharystię celebrował bp Krzysztof Chudzio, a poetka Teresa Paryna odczytała wiersze. Wyróżniono osoby i instytucje wsparcia dla Sybiraków. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. To wzruszające wydarzenie, które przypomina o ofiarach sowieckiej agresji i świadczy o pamięci Polaków.

Teresa Paryna Przemyśl - zdjęcia

Reklama