20/01/2026 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Podczas spotkania wręczono medale „Katyń 1940”, jak i medale pamiątkowe pamięci deportowanych z Pogórza Dynowskiego na „nieludzką ziemię”. Jeden z nich odebrała Wiktoria Szajnik, prawnuczka Sybiraka. / FOT. Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu
FOT. Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu
Wydarzenie miało charakter międzypokoleniowy, na sali nie zabrakło młodzieży szkolnej, dla której była to żywa lekcja historii, jakiej nie doświadczą, siedząc w szkolnych ławach./ FOT. PUW Rzeszów
FOT. Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu
FOT. Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu