14/02/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Gala Harcerskiego Wolontariatu to coroczne wydarzenie, podczas którego wyróżnia się instruktorów ZHP za ich zaangażowanie w pracy z młodzieżą. Statuetka Orła jest symbolem podziękowania dla tych, którzy oddają harcerstwu swój czas i serce. W Przemyślu oraz Jarosławiu uhonorowani zostali zasłużeni harcerze oraz lokalni liderzy, których praca i wsparcie są nieocenione. Gala stanowi także okazję do podziękowań, podsumowań i planowania przyszłych działań, a wszystko to w atmosferze szacunku i uznania dla harcerskiej misji. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Chorągwi Podkarpackiej ZHP.
„Orły” trafiły m.in. do prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i wiceprezydenta Bartłomieja Barszczaka./ FOT. FB W. Bakun
Marta Kałafut – skarbniczka Hufca Ziemi Przemyskiej – wyróżniona została „Orlim Piórem”./ FOT. FB W. Bakun
Wyróżnień nie zabrakło też w jarosławskim środowisku harcerskim. / FOT. UMWP
Burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz (trzeci od lewej) odebrał na gali Srebrną Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. / FOT. UMWP