16/05/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W Miękiszu Nowym odbyła się uroczystość nadania sztandaru miejscowej jednostce OSP, podczas której przypomniano o znaczeniu tego symbolicznego przedmiotu jako podstawy jedności i wspólnoty strażackiej braci. Rozdano medale, zaprzysiężono członków MDP i przyznano proporce. W Wietlinie zaś poświęcono figurę św. Floriana, patrona strażaków, wzbudzając nadzieję i ochronę podczas akcji ratunkowych. W obu miejscowościach władze powiatowe reprezentował wicestarosta Krzysztof Cebulak, wyrażając uznanie dla poświęcenia i gotowości strażaków do pomocy. Imprezy zakończono wspólnym poczęstunkiem dla mieszkańców i sympatyków OSP.
FOT. FB T. Lorenc
FOT. FB T. Lorenc
FOT. FB T. Lorenc
FOT. FB T. Lorenc
W Miękiszu Nowym miało miejsce niezwykle ważne w historii tutejszej jednostki OSP uroczyste nadanie sztandaru./ FOT. FB T. Lorenc