23/10/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Obchody 15-lecia wyboru patrona Władysława Jagiełły były niezwykle uroczyste i pełne symboliki. Wszyscy uczestnicy, w tym wójt Ryszard Jędruch, żołnierze i społeczność szkolna, uczestniczyli w mszy świętej i złożeniu kwiatów pod pomnikiem króla. Następnie odbyła się okolicznościowa akademia, podczas której najmłodsi prezentowali swoje talenty artystyczne. Występy nawiązywały do postaci patrona i historii szkoły, podkreślając jej znaczenie dla lokalnej społeczności. Wieczór zakończono słodkim poczęstunkiem w postaci tortu z wizerunkiem Władysława Jagiełły.
Dla uczestników święta uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny./ FOT. UG Tryńcza
Słodkim finałem był poczęstunek w postaci tortu z wizerunkiem patrona. /FOT. UG Tryńcza
FOT. UG Tryńcza
Obchody rozpoczęto okolicznościową mszą św./ FOT. UG Tryńcza
FOT. UG Tryńcza