W Szkole Podstawowej i Przedszkolu Samorządowym w Jagielle 14 października uroczyście obchodzono 15-lecie wyboru na patrona króla Władysława Jagiełły. Wydarzenie wpisało się w święto szkoły i zgromadziło licznych gości. Było też okazja do przypomnienia wartości, jakie symbolizował patron, którymi placówka stara się nasycić umysły młodych.
Patron Władysław Jagiełło symbolizuje przede wszystkim mądrość, odwagę, rozwój i siłę. Od piętnastu lat towarzyszą one wychowaniu młodego pokolenia w Jagielle. Dlatego 15-lecie wyboru patrona obchodzono w sposób szczególnie uroczysty, zapraszając do udziału całą szkolną społeczność, przedstawicieli gminnych władz, z wójtem Ryszardem Jędruchem na czele, zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Byli też obecni żołnierze z jednostek wojskowych z terenu Gniewczyny Łańcuckiej – 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich, Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 18. Brygady Zmotoryzowanej i 1. Batalionu Zmotoryzowanego 18. Brygady Zmotoryzowanej.
Obchody rozpoczęto okolicznościową mszą św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Marka Deca i złożeniem kwiatów pod pomnikiem patrona – króla Władysława Jagiełły. W dalszej części uroczystości zaproszono gości na okolicznościową akademię, podczas której była sposobność do zaprezentowania przez najmłodszych talentów wokalnych, recytatorskich i teatralnych. Wszystkie przygotowane występy swoim przekazem nawiązywały przede wszystkim do postaci patrona, ale sporo mówiły też o historii placówki, pokazując jej niemały dorobek i znaczenie dla lokalnej społeczności. Słodkim finałem był poczęstunek w postaci tortu z wizerunkiem patrona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze