Reklama

Uczcili patrona szkoły [ZDJĘCIA]


W Szkole Podstawowej i Przedszkolu Samorządowym w Jagielle 14 października uroczyście obchodzono 15-lecie wyboru na patrona króla Władysława Jagiełły. Wydarzenie wpisało się w święto szkoły i zgromadziło licznych gości. Było też okazja do przypomnienia wartości, jakie symbolizował patron, którymi placówka stara się nasycić umysły młodych.


Patron Władysław Jagiełło symbolizuje przede wszystkim mądrość, odwagę, rozwój i siłę. Od piętnastu lat towarzyszą one wychowaniu młodego pokolenia w Jagielle. Dlatego 15-lecie wyboru patrona obchodzono w sposób szczególnie uroczysty, zapraszając do udziału całą szkolną społeczność, przedstawicieli gminnych władz, z wójtem Ryszardem Jędruchem na czele, zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Byli też obecni żołnierze z jednostek wojskowych z terenu Gniewczyny Łańcuckiej – 3. Batalionu Strzelców Podhalańskich, Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 18. Brygady Zmotoryzowanej i 1. Batalionu Zmotoryzowanego 18. Brygady Zmotoryzowanej.

Obchody rozpoczęto okolicznościową mszą św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Marka Deca i złożeniem kwiatów pod pomnikiem patrona – króla Władysława Jagiełły. W dalszej części uroczystości zaproszono gości na okolicznościową akademię, podczas której była sposobność do zaprezentowania przez najmłodszych talentów wokalnych, recytatorskich i teatralnych. Wszystkie przygotowane występy swoim przekazem nawiązywały przede wszystkim do  postaci patrona, ale sporo mówiły też o historii placówki, pokazując jej niemały dorobek i znaczenie dla lokalnej społeczności. Słodkim finałem był poczęstunek w postaci tortu z wizerunkiem patrona.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/10/2025 07:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości