04/12/2024 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki odsłonięty w Przemyślu to wspaniała inicjatywa oddająca hołd odważnemu kapelanowi Solidarności. Monument, autorstwa Eliasza Dyrowa, przedstawia postać duchownego trzymającego gałązkę palmy. To symboliczne przypomnienie o walce za wolność i godność człowieka. Uroczystość odsłonięcia pomnika zgromadziła liczne grono gości, a dalsza część obchodów 40 rocznicy śmierci kapłana odbyła się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej oraz szkole podstawowej. Wystawa poświęcona bł. ks. Jerzemu Popiełuszce zatytułowana Dekalog księdza Jerzego prezentuje życie i działalność męczennika. To ważne wydarzenie nie tylko dla Przemyśla, ale także dla całego regionu.
www.wikipedia.pl
UM Przemyśl