Do zaskakującej sytuacji doszło podczas spotkania nauczycieli i rodziców z burmistrzem i przedstawicielami władz miasta, zaplanowanego w ubiegłą środę (25.02) w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich. Na spotkanie przyszli wszyscy, za wyjątkiem burmistrza, a oczekiwanie na głównego bohatera przyniosło nieoczekiwany efekt.

– Burmistrz Waldemar Paluch jest otwarty na tego typu spotkania i jeśli tylko czas pozwala, chętnie w nich uczestniczy. Na propozycję spotkania się z dyrekcją Zespołu Szkół im. Książąt Czartoryskich oraz radą rodziców, które według ustaleń miało się odbyć w ratuszu, w gabinecie burmistrza, przystał równie chętnie. O omówionej godzinie czekał, ale przyszedł tylko jeden z rodziców, zdezorientowany zaistniałą sytuacją. Dopiero, gdy wyjechał na inne spotkanie, otrzymał telefon. Wtedy się okazało, że spotkanie z rodzicami i radnymi miasta odbywa się na terenie szkoły. Niestety nie mógł już tam dojechać. Burmistrz liczy, że w najbliższym czasie uda się zorganizować kolejne spotkanie z przedstawicielami tej placówki – informuje szef Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Jarosławiu Tomasz Strzębała.
– Rozumiem państwa odczucia. Ten slajd was oburzył, bo rzucało się w oczy, że te szkoły idą do likwidacji – mówił wiceprzewodniczący rady Jarosław Palacz. Zastrzegł jednak, że malejąca liczba dzieci musi powodować zmiany w miejskiej oświacie, a ponieważ ponad 80 procent kosztów pochłaniają pensje nauczycieli, muszą się one wiązać ze zwolnieniami.
– Jeśli szkoła zostanie zlikwidowana, to co się stanie z budynkiem? Przecież my wszyscy, a zwłaszcza nasi rodzice, jesteśmy sponsorami. Z naszych pieniędzy go budowano. Ta szkoła ma doskonałe zaplecze. W sąsiedztwie jest kilka osiedli, a każdy z nas chce, żeby dziecko chodziło do szkoły, która jest blisko – posumował wiceprzewodniczący rady rodziców Piotr Olejarz.
Potem otrzymaliśmy telefon z zapytaniem, czy chcemy się spotkać we wtorek, czy w środę. Wybraliśmy środę. Teraz czekamy na burmistrza. Nie mam do niego telefonu. Nie mogę o nic zapytać – tymi słowami dyrektor szkoły Adam Kroczek przemówił do zebranych po dłuższym oczekiwaniu na pojawienie się Waldemara Palucha. Ci, nieco podenerwowani, orzekli, że będą czekać do skutku. Wiceszefowie rady Tadeusz Słowik i Jarosław Palacz próbowali się skontaktować z kimś, kto mógłby wytłumaczyć sytuację. – Trzy godziny przed spotkaniem rozmawiałem z naczelnikiem wydziału oświaty. Stwierdził, że na spotkanie przyjdzie – tłumaczył T. Słowik. W końcu informacja z ratusza przyszła. – Nie wiem, jak to się stało, ale sekretarka zrozumiała, że to my przyjdziemy do burmistrza i on na nas czekał – oznajmił dyrektor. – Było spotkanie w siódemce i dziewiątce i burmistrz wtedy wiedział, że ma być – dziwiła się nauczycielka historii Beata Pajda. – Dla mnie to dziwne. Czekamy. Zmobilizowaliśmy się, a głównego aktora nie ma – mówił jeden z rodziców.
Przybyli na spotkanie przedstawiciele nauczycieli, rodziców i nauczycielskich związków zawodowych oraz kilkunastu radnych, w tym trzech wiceprzewodniczących rady miasta, na darmo oczekiwali burmistrza i naczelnika wydziału oświaty. Mieli się zająć sytuacją szkół w mieście, a w szczególności sposobem, w jaki przedstawiono placówkę na zorganizowanym wcześniej przez władze miasta spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdaniem nauczycieli zespołu szkół pokazano tam niepełne i krzywdzące dla nich dane. Wcześniej spotkania poświęcone jarosławskiej oświacie odbyły się w szkole nr 7 i 9. Na obu burmistrz był obecny.
– Gdy około dwóch tygodni temu planowaliśmy to spotkanie, sekretarka powiedziała, że potwierdzi termin.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tytuł pod zdjęcie:"Do czego myśmy to miasto doprowadzili..."
Jeśli przekaz z ostatniej sesji RM nie był "zmanipulowany" to słyszałam wyjaśnienie p. Burmistrza, że zaszło nieporozumienie bo on czekał na delegacje szkoły u siebie w gabinecie.
Dzieci ojca dyrektora z górki od cycka oderwane.Dyrekcja 7 i 9 potrafiła spotkanie zorganizować u was oczywiście nie dało się bez awanturyUmówiliście się z burmistrzem w ratuszu to nie róbcie ludziom wody z mózgu.
Pan dyrektor umawia się u burmistrza w ratuszu a potem organizuje spotkanie u siebie w szkole zaprasza szyszki a burmistrza nie informuje .A pan Kijanka ma pożywke i punktuje u pani K-Z
Kijanke miałem za jednego z rzetelniejszych dziennikarzy, niestety chyba się pomyliłem.Ewa nie daje za wygarną .Dostaje wścieku bo Wyczawski nie zabrał jej ze sobą do Rzeszowa.Pani Ewo referendum już rozpisane?
A co do sekretarki burmistrza jest super ,szkoda. że ją tak opisują starałam się dostać do byłego burmistrza ale mumia zawsze była na nie.Jestem zachwycona nową sekretarką i bardzo ją pozdrawiam zadowolona petentka
o tak pani kierownik sekretariatu to super bardzo grzeczna a Burmistrz Paluch powinien redukować załogę,obliczyłem 62% do zwolnieniana ping ponga -1000000zl. minus
a pani z sekretariatu u andrzeja miała takie wytyczne ona nie była taka zła jak telefonowałem była bardzo grzeczna To burmistrz bał się ,miał stres
tak szkoła 7i 9 niech będzie parafialna tam głosują na PIS Rado Miasta przekazać te szkołyProboszczu zwolnij dyrektorazatrudnij Mariusza ma uprawnienia pedagoga
o, nie wiem , kto wie ile w roku idzie kasy na kolping
mieszkańcy jaroslawia przeczytajcie wypowiedz Pagacza profesora w zyciu podkarpackim pełna treścsam brał pobory jako nauczyciel a co tam pisze
jego żona brała pobory nauczyciela w wersji papierowej piszą prawdę o pagaczutam jest jego prawdziwe oblicze
macie rację Pani Sekretarka to super byłem załatwić sprawęoddzwoniła ,że załatwiona Burmistrz to Gość przyjął więcej petentów w 1 miesiącujak wyczawski w 8 latach
A czemu na spotkaniu zabrakło posła KULESZY tak broni szkoły nr.12 Byłego burmistrza zaproście Andrzej na pewno pomoże !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
APEL DO BURMISTRZ WALDEMARA PALUCHA Zwolnić Joanne z Mordoru bo chodzi i miesza panu za plecami.REFERENDUM im się marzy a my społeczeństwo z Jarosławia stajemy za panem MUREM nie do przebicia.
Tak masz rację stoimy za WALDKIEM murem
Mieszkańcy Jaroslawia Mieszkańcy Rynkuna kogo głosowaliście !!!!!NAUCZYCIELE Pagacz mówi 80% kosztówpochłaniają pensje nauczycieli, muszą się onewiązać ze ZWOLNIENIAMI !!!!!!!!
a kto w tym czasie zjadł kaczkę na 7-sposobówgazeta o tym nie pisze
Ciekawe jak Burmistrz mógł zrozumieć, że spotkanie odbędzie się u niego w gabinecie? 100 osób w pomieszczeniu 5x4 i to o godz. 16:30 tj. po godzinach pracy urzędu. Odpowiedź: albo nie chciał się spotkać (co jest mniej prawdopodobne), albo ktoś go celowo wprowadził w błąd (obstawiam naczelnika wiadomego wydziału, który trzyma z wiadomymi szkołami, którym odradzająca się z politycznych gruzów "dwunastka" zgarnia uczniów) Ot cała prawda
a kto zlecił audyt wyczawski a ile zapłacił a po co zlecała co miał osiągnąća teraz siedzi i myśli a może śpi
Nie wiem skąd tyle jadu w kierunku autora filmiku. Treść filmu rzetelnie oddaje emocje i wydarzenia, jakie miały miejsce podczas spotkania, na którym zresztą byłem. Nie ma tu żadnej manipulacji. Nie jest winą autora filmu, że na spotkaniu było dużo emocji i że nie było Pana Burmistrza.
Nie potrafiliście zorganizować normalnie spotkania.W SP 9 i 7 nie było problemu.Ponadto u g...ego działającego z ramienia EKZ redaktorzyny zamówiono g...ny artykuł.Jak dotychczas burmistrz nie odmówił nikomu spotkania, zarówno pojedynczej osobie jak i żadnej grupie mieszkańców.Nie wiem czy to wy zostaliście poddani manipulacji czy sami manipulujecie.Ponadto polecam dzisiejszy artykuł w Nowinach dotyczący sytuacji w szkolnictwie na Podkarpaciu.
Do wszystkich, którzy twierdzą, że pan burmistrz nie wiedział, a pan Kijanka jest nierzetelny dziennikarsko: z pełną świadomością rozpowszechniacie bzdury. Nie ma w was odrobiny przyzwoitości. Bezczelnie wykorzystano fakt, że dyrektor szkoły ufa władzą, a te- jak to w Jarosławiu- manipulują ludźmi jak chcą, przekonani, że im wolno, bo z mandatu społecznego stoją ponad prawem. Szkodzicie społeczeństwu jako heroldzi typowego dla naszych stron politycznego bagna, które chce zawłaszczyć naszą rzeczywistość. Ludzi z czartoryskich się bronią, bo stali się ofiarami politycznych rozgrywek naszych pseudopolityków bez sumienia. Wykonują rzetelnie pracę, a są w bezpardonowa postponowani przez pana z wiadomego wydziału, ale poczekajmy, myślę, że się parę osób zdziwi rozwojem zdarzeń. Są w końcu jakieś granice!
(dotyczy postu powyżej)No to już chyba Endriu z górki osobiście zabrał głos
Jedno w temacie: "Tylko matoły zamykają szkoły". Pozdrawiam i o opamiętanie wnoszę.
akademia ping ponga rado miasta następny milion
kto jest przewodniczącym rady dzielnicytam gdzie stoi szkoła nr, 7 proszę zwołać zebranieapel do rady miasta o przekazanie szkoły to będzie szkoła parafialna
do "nick1" - PRZYJACIELU - SZKOŁA TZW. "12" TO NIC INNEGO JAK TYLKO LĘGOWISKO OSÓB W WYGÓROWANYMI AMBICJAMI I ASPIRACJAMI NA OSIĄGANIE JAK NAJBARDZIEJ POPULISTYCZNYCH STANOWISK URZĘDNICZYCH.JEŻELI TEGO NIE WIDZISZ - NAZYWAJ MNIE DALEJ CHAMEM I PROSTAKIEM - TA SZKOŁA NIE POWINNA BYŁA ZAISTNIEĆ W ŚRODOWISKU LOKALNYM JAKO SZKOŁA PONADPODSTAWOWA.
Na chama i prostaka sam sobie zasłużyłeś swym wpisem. O miernocie całego twego wywodu i osobistych urazach do kilku osób z Czartoryskich (skądinąd nie lubianych w 12 za traktowanie szkoły jako trampoliny do kariery) świadczy skłonność do krzywdzących uogólnień. Może jesteś z nowego układu i masz jakiś interes do ugrania- może jakiś bank w 11, ale ja widzę nowoczesną szkołę, światłych ludzi, którzy pracują z niełatwą młodzieżą i totalną ignorancje i butę władzy zachwyconej swoimi nowymi kompetencjami, która miesza zwykłych przyzwoitych ludzi w swoje wojenki. I radzę mniej stronniczo, bo mogą pojawić się repetytoria z przeszłości nie dla wszystkich chlubnej.
Znam wielu nauczycieli i pracowników tej szkoły (chodziła tam dwójka moich dzieci) i nie zauważyłem nigdy jakichkolwiek aspiracji politycznych. Wiele razy natomiast mogłem zaobserwować jak ci ludzie muszą walczyć z polityką i politykami - tak samo jak teraz. Przez jedną opcję są wykorzystywani, a od drugiej dostają lanie. Nic dziwnego, że w końcu się oficjalnie postawili. A propo „przydupasów PO” to większość z tych, których tam znam nie głosuje na PO, a tym bardziej nie angażuje się do polityki, bo podobnie jak większość Polaków ma jej dosyć. Chyba każdy zdaje sobie sprawę gdzie zapadają decyzje polityczne. Szkoły tak jak większość z nas są poprostu ofiarami samolubnie prowadzonej polityki.
do zwykły człowiek: niełatwą młodzież - proponuje przenięśc do szkoły specjalnej w jarosławiu
Do jeti z pozdrowieniamiNa wyznaczonym przez twoje posty pułapie "dyskusji", pozostaje jedynie skorzystać ze znanej mądrości: “ Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. ”
Cudowna sekretarka, wspaniały burmistrz!!! Jakich to cudownych czasów doczekaliśmy w Jarosławiu!!!. Zobaczymy tylko, jakie ważne i trudne problemy ten wspaniały burmistrz załatwi w naszym miecie. Jak na razie to pogratulować jego wiernemu sztabowi za wspaniały PR , za błyskawiczną reakcję na wszelkie wpisy. Już tam obydwaj informatycy z urzędu miasta śledzą przez 8 godzin wszystkie wpisy negatywne i reagują na nie ostro. Pewno dostaną za to premię, a obraz naszego uwielbianego włodarz pozostanie na wieki nieskazitelny!!
Jak się nie ma co robić i 8 godzin pierdzi w stołek to można czasami z kimś z nudów porozmawiać, poza tym nie porównujcie tego pantoflarza, co się na niczym nie zna z prawdziwymi urzędnikami , bo to jest śmiechu warte
żebyście sobie tylko o ten mur wszyscy łbów nie roztrzaskali
miał nową dostawe klapek, po ekspertyzie braku zimy
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/art/9303613,nauczyciele-leca-na-wyspy-kanaryjskie-do-wyjazdu-doplaca-szkola,id,t.html
był 25 lat radnym a do czego to miasto doprowadził
Tytuł pod zdjęcie:"Do czego myśmy to miasto doprowadzili..."
a kto to taki zamyślony na foto,
ten z boku to harcmistrz