Reklama

– Burmistrz nas zignorował – twierdzą rodzice i nauczyciele [wideo]

04/03/2015 11:48

Do zaskakującej sytuacji doszło podczas spotkania nauczycieli i rodziców z burmistrzem i przedstawicielami władz miasta, zaplanowanego w ubiegłą środę (25.02) w Zespole Szkół im. Książąt Czartoryskich. Na spotkanie przyszli wszyscy, za wyjątkiem burmistrza, a oczekiwanie na głównego bohatera przyniosło nieoczekiwany efekt.


fot.Roman Kijanka

Dlaczego się nie pojawił?

– Burmistrz Waldemar Paluch jest otwarty na tego typu spotkania i jeśli tylko czas pozwala, chętnie w nich uczestniczy. Na propozycję spotkania się z dyrekcją Zespołu Szkół im. Książąt Czartoryskich oraz radą rodziców, które według ustaleń miało się odbyć w ratuszu, w gabinecie burmistrza, przystał równie chętnie. O omówionej godzinie czekał, ale przyszedł tylko jeden z rodziców, zdezorientowany zaistniałą sytuacją. Dopiero, gdy wyjechał na inne spotkanie, otrzymał telefon. Wtedy się okazało, że spotkanie z rodzicami i radnymi miasta odbywa się na terenie szkoły. Niestety nie mógł już tam dojechać. Burmistrz liczy, że w najbliższym czasie uda się zorganizować kolejne spotkanie z przedstawicielami tej placówki – informuje szef Biura Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Jarosławiu Tomasz Strzębała.   

Reklama

– Rozumiem państwa odczucia. Ten slajd was oburzył, bo rzucało się w oczy, że te szkoły idą do likwidacji – mówił wiceprzewodniczący rady Jarosław Palacz. Zastrzegł jednak, że malejąca liczba dzieci musi powodować zmiany w miejskiej oświacie, a ponieważ ponad 80 procent kosztów pochłaniają pensje nauczycieli, muszą się one wiązać ze zwolnieniami.

– Jeśli szkoła zostanie zlikwidowana, to co się stanie z budynkiem? Przecież my wszyscy, a zwłaszcza nasi rodzice, jesteśmy sponsorami. Z naszych pieniędzy go budowano. Ta szkoła ma doskonałe zaplecze. W sąsiedztwie jest kilka osiedli, a każdy z nas chce, żeby dziecko chodziło do szkoły, która jest blisko – posumował wiceprzewodniczący rady rodziców Piotr Olejarz. 

Reklama

Potem otrzymaliśmy telefon z zapytaniem, czy chcemy się spotkać we wtorek, czy w środę. Wybraliśmy środę. Teraz czekamy na burmistrza. Nie mam do niego telefonu. Nie mogę o nic zapytać – tymi słowami dyrektor szkoły Adam Kroczek przemówił do zebranych po dłuższym oczekiwaniu na pojawienie się Waldemara Palucha. Ci, nieco podenerwowani, orzekli, że będą czekać do skutku. Wiceszefowie rady Tadeusz Słowik i Jarosław Palacz próbowali się skontaktować z kimś, kto mógłby wytłumaczyć sytuację. – Trzy godziny przed spotkaniem rozmawiałem z naczelnikiem wydziału oświaty. Stwierdził, że na spotkanie przyjdzie – tłumaczył T. Słowik. W końcu informacja z ratusza przyszła. – Nie wiem, jak to się stało, ale sekretarka zrozumiała, że to my przyjdziemy do burmistrza i on na nas czekał – oznajmił dyrektor. – Było spotkanie w siódemce i dziewiątce i burmistrz wtedy wiedział, że ma być – dziwiła się nauczycielka historii Beata Pajda. – Dla mnie to dziwne. Czekamy. Zmobilizowaliśmy się, a głównego aktora nie ma – mówił jeden z rodziców. 

Przybyli na spotkanie przedstawiciele nauczycieli, rodziców i nauczycielskich związków zawodowych oraz kilkunastu radnych, w tym trzech wiceprzewodniczących rady miasta, na darmo oczekiwali burmistrza i naczelnika wydziału oświaty. Mieli się zająć sytuacją szkół w mieście, a w szczególności sposobem, w jaki przedstawiono placówkę na zorganizowanym wcześniej przez władze miasta spotkaniu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zdaniem nauczycieli zespołu szkół pokazano tam niepełne i krzywdzące dla nich dane. Wcześniej spotkania poświęcone jarosławskiej oświacie odbyły się w szkole nr 7 i 9. Na obu burmistrz był obecny.

– Gdy około dwóch tygodni temu planowaliśmy to spotkanie, sekretarka powiedziała, że potwierdzi termin. 
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    krytykant - niezalogowany 2015-03-04 12:14:02

    Tytuł pod zdjęcie:"Do czego myśmy to miasto doprowadzili..."

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    huy - niezalogowany 2015-03-04 12:50:33

    a kto to taki zamyślony na foto,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iui - niezalogowany 2015-03-04 12:55:33

    ten z boku to harcmistrz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości