Reklama

– Firma budująca drogę weszła na moją działkę – twierdzi pan Adam

31/05/2018 19:00

Firma Strabag, która buduje obwodnicę Oleszyc na działce Adama Bystrzyckiego – bez jego pozwolenia – złożyła ziemię i pnie drzew. Tak twierdzi właściciel. Firma uważa, że składowisko znajduje się na terenie budowy.

Zdaniem pana Adama już sam przebieg budowanej drogi jest niewłaściwy. W wyniku przyjętego projektu poszatkowano bowiem wiele działek rolnych, przez co niewątpliwie straciły one na wartości. Przykładowo jedno z jego pól o powierzchni 46 arów zostało podzielone na trzy mniejsze. Teraz przez środek pobiegnie droga, a jemu zostały[paywall] dwie działki: jedna o powierzchni 31 arów, a druga – zaledwie 6 arów. – Nie wiadomo, co na takim areale robić. Najwyżej można grządki zasadzić – komentuje mężczyzna. W taki sposób przedzielono dwa jego grunty.

Nikt nie pytał o zgodę

Pan Adam proponował, aby obwodnicę poprowadzić nieco inaczej – zamiast w poprzek, to wzdłuż kilku innych działek. – Wtedy nie straciłyby na wartości – tłumaczy. Decyzje zapadły już dużo wcześniej i na to firma, które realizuje inwestycję, nie miała wpływu.

Reklama

A. Bystrzyckiego bulwersuje jednak zachowanie Strabagu w innej kwestii. – Weszli nielegalnie na mój prywatny teren – mówi. Chodzi o wspomnianą wcześniej 6-arową działkę, która bezpośrednio graniczy z budowaną obwodnicą. Na miejscu znajdują się duże hałdy ziemi i wycięty pień drzewa. – Coś tu jest nie tak. Żeby wejść na czyjś teren, chyba należy zapytać i uzyskać zgodę? – pyta retorycznie. A takiej prośby ze strony firmy nie było.

Pan Adam ustawił na polu tabliczki z napisem: „Wstęp wzbroniony. Teren prywatny”. – Jeździć po działce przestali, ale ziemi i konarów nikt nie zabrał – zaznacza.

Reklama

Przeprowadzimy pomiary

– Podjęliśmy wstępne działania wyjaśniające. Wynika z nich, że teren, na którym składowana jest ziemia, należy do budowy obwodnicy Oleszyc – poinformowała nas w poniedziałek Anna Cembrzyńska, rzecznik prasowy Strabag sp. z o.o.

Aby jednak ponad wszelką wątpliwość wykluczyć możliwość zajmowania przez firmę terenu nienależącego do placu budowy, Strabag zapowiedział przeprowadzenie szczegółowych pomiarów geodezyjnych. – Jeżeli te potwierdzą, że ziemia składowana jest faktycznie na działce należącej do pana Adama Bystrzyckiego, Strabag zobowiązuje się do usunięcia w trybie pilnym materiału z terenu nienależącego do pasa drogowego budowy obwodnicy – zapewnia A. Cembrzyńska.

Reklama

Tymczasem pan Adam nie ma wątpliwości: – To na pewno jest mój teren.

W związku z tą sytuacją A. Bystrzycki zwrócił się do Urzędu Miasta i Gminy Oleszyce o nienaliczanie mu podatku za ten teren. Urząd odmówił, uzasadniając tym, że Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Lubaczowie nie przekazał jeszcze zawiadomienia o zmianie powierzchni gruntów. Dopiero wtedy będą możliwe zmiany w naliczaniu wysokości podatku.

Brak dojazdu

Mieszkaniec Oleszyc zwraca uwagę na jeszcze jeden problem. W wyniku podziału działek i prac budowlanych niemożliwy stał się dojazd do pól. Chodzi o działki, które są po prawej stronie, jadąc z Jarosławia w stronę Cieszanowa.

A. Cembrzyńska: – Szczegółowe plany budowy oraz projektowanych dojazdów są dostępne na bieżąco w biurze budowy Strabag i każdy mieszkaniec ma możliwość zapoznania się z nimi oraz wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości z kierownictwem budowy. Mieszkańcy mają również możliwość bezpośredniego kontaktu z zamawiającym. Biuro budowy Strabag znajduje się w budynku przychodni w Oleszycach, pod adresem Rynek 21.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pit - niezalogowany 2018-07-29 12:19:50

    pan Adam się myli bo jego areał z uwagi na to że teraz znajduje się przy drodze a nie w szczerym polu zyskał na wartości co najmniej 3 razy a jego działalność i wrogie nastawienie do tej inwestycji jest nie namiejscu świadczy to jednoznacznie o stanie jego psychiki A naprawianie świata powinien zacząć od udania się do lekarza specialisty bo albo bierze nie te leki albo przedawkował lub odstawił bo to wszyscy się mylą a tylko on ma racje , szczere współczucie dla jego rodziny i sąsiadów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości