Piątek, 29 kwietnia, był ważnym dniem dla Przeworska. Wówczas burmistrz Leszek Kisiel, przewodniczący rady miasta Tomasz Majba, zastępca burmistrza Wojciech Superson, prezes PGK sp. z o.o Krzysztof Ożóg i prezes Inżynieria Rzeszów S.A Grzegorz Król uroczyście przecięli wstęgę, oddając nową inwestycję.
Po otrzymaniu dotacji na ten cel umowa na rozbudowę i modernizację oczyszczalni została podpisana w maju 2020.
W styczniu 2021, po zatwierdzeniu projektu budowlanego i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, rozpoczęto prace budowlano-instalacyjne. W tym czasie zostały wymienione również[paywall] urządzenia technologiczne.
Oczyszczalnia zyskała przepustowość do wielkości 51 tys. 764 RLM (jednostka ta wyraża wielokrotność ładunku zanieczyszczeń w ściekach w stosunku do jednostkowego ładunku zanieczyszczeń w odprowadzanych od jednego mieszkańca w ciągu doby).
Wydajność hydrauliczna oczyszczalni wynosi 6000 m sześc. na /d.
Na projekt modernizacji i rozbudowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Przeworsku zostały przeznaczonych ponad 26 mln zł, z czego prawie 14 mln pochodziło z środków Unii Europejskiej.
Jak podaje tamtejszy ratusz, przy wyborze projektu kierowano się pozytywnym wpływem na środowisko naturalne i osiągnięciem standardów w zakresie ochrony środowiska oraz jego ponadlokalnym charakterem, obejmującym oddziaływanie nie tylko na teren miasta, ale także przyległe gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze