W piątek, 27 września, na stadionie Juvenii w Przemyślu odbył się Piknik Sportowy „Paralimpizm mam we krwi”. Składał się z 4 konkurencji, w których udział wzięli m.in. podopieczni ZAZ-ów i WTZ-ów z Podkarpacia.
Uczestnicy wzięli udział w turnieju gry w piłkę nożną, bocce, grze w bule i zawodach lekkoatletycznych, na które składały się: skok w dal, bieg na 100 metrów, rzut piłką palantową, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 4x4. W przerwach można było obejrzeć wystawę mobilną „Polscy paraolimpijczycy”, która dotyczyła startów polskich reprezentantów w paraolimpiadach od 1972 roku oraz paraolimpijczyków pochodzących z województwa podkarpackiego.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
Zawody lekkoatletyczne:
Bieg na 100 metrów:
I miejsce – Michał Polak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce – Bartłomiej Dubiel – ZAZ Nowa Sarzyna,
III miejsce – Kazimierz Chudy – WTZ Rudnik nad Sanem.
Skok w dal:
I miejsce – Dawid Maruszak – ZAZ Nowa Sarzyna,
II miejsce – Sylwester Andryszczyk – ZAZ Oleszyce,
III miejsce – Tomasz Rzeźnikiewicz – WTZ Wielopole Skrzyńskie.
Rzut piłką palantową:
I miejsce – Tomasz Składoń – WTZ Korytniki,
II miejsce – Stanisław Partyka – WTZ Rudnik nad Sanem,
III miejsce – Krystian Dańczuk – WTZ Korytniki.
Rzut piłką lekarską:
I miejsce –- Michał Polak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce –- Karol Pociask – WTZ Wielopole Skrzyńskie,
III miejsce –- Agnieszka Urbanik – WTZ Rudnik nad Sanem.
Sztafeta 4x4:
I miejsce – Karol Czech, Tomasz Czech, Michał Polak, Kacper Świdniak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce – Dawid Maruszak, Bartłomiej Dubiel, Seweryn Kruk, Sławomir Pytel – ZAZ Nowa Sarzyna,
III miejsce – Anna Rzeźnikiewicz, Rafał Bożek, Karol Pociask, Tomasz Rzeźnikiewicz – WTZ Wielopole Skrzyńskie.
Turniej gry w piłkę nożną:
I miejsce –- Paweł Zaremba, Ireneusz Włodyka, Piotr Ekiert, Michał Barański, Artur Ekiert, Grzegorz Marszałek, Krzysztof Śmigiel – ZAZ nr 2 Krosno,
II miejsce –- Aleksandra Norek, Marcin Janas, Andrzej Popowicz, Tomasz Rachwał, Jacek Czwakiel, Marcin Kwaterczak, Piotr Nicpoń – WTZ PSONI Jarosław,
III miejsce – Tomasz Składoń, Krystian Dańczuk, Paweł Jurga, Grzegorz Zacharuś, Daniel Dudziński, Piotr Pasierbski, Jan Wasylów – WTZ Korytniki.
Turniej gry w bule:
I miejsce – PSONI Team Jarosław – WTZ PSONI Jarosław,
II miejsce – Boberki – WTZ w Bobrowej Woli przy Stowarzyszeniu „"Radość”" w Dębicy – Kamil Mazur, Michał Musiał, Patryk Jawora,
III miejsce – Radość – WTZ przy Stowarzyszeniu „"Radość”" w Dębicy – Marcin Bieszczad, Aneta Lorek, Bartosz Zajechowski.
Turniej gry w bocce:
I miejsce – Boberki – Piotr Świątek, Rafał Gancarz, Oskar Głodek, Rafał Lenczowski,
II miejsce – SOSW nr 1 – Martyna Ryzner, Mateusz Fejdasz, Laura Musiał, Kacper Przybyła,
III miejsce – PSONIAKI – Ewelina Szczurek, Anna Kondej, Paweł Czapor, Rafał Warchoł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze