Reklama

Paralimpizm mają we krwi! [ZDJĘCIA]

W piątek, 27 września, na stadionie Juvenii w Przemyślu odbył się Piknik Sportowy „Paralimpizm mam we krwi”. Składał się z 4 konkurencji, w których udział wzięli m.in. podopieczni ZAZ-ów i WTZ-ów z Podkarpacia.

Uczestnicy wzięli udział w turnieju gry w piłkę nożną, bocce, grze w bule i zawodach lekkoatletycznych, na które składały się: skok w dal, bieg na 100 metrów, rzut piłką palantową, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 4x4. W przerwach można było obejrzeć wystawę mobilną „Polscy paraolimpijczycy”, która dotyczyła startów polskich reprezentantów w paraolimpiadach od 1972 roku oraz paraolimpijczyków pochodzących z województwa podkarpackiego.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Zawody lekkoatletyczne:


Bieg na 100 metrów:
I miejsce – Michał Polak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce – Bartłomiej Dubiel – ZAZ Nowa Sarzyna,
III miejsce – Kazimierz Chudy – WTZ Rudnik nad Sanem.

Reklama


Skok w dal:
I miejsce – Dawid Maruszak – ZAZ Nowa Sarzyna,
II miejsce – Sylwester Andryszczyk – ZAZ Oleszyce,
III miejsce – Tomasz Rzeźnikiewicz – WTZ Wielopole Skrzyńskie.


Rzut piłką palantową:
I miejsce – Tomasz Składoń – WTZ Korytniki,
II miejsce – Stanisław Partyka – WTZ Rudnik nad Sanem,
III miejsce – Krystian Dańczuk – WTZ Korytniki.


Rzut piłką lekarską:
I miejsce –- Michał Polak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce –- Karol Pociask – WTZ Wielopole Skrzyńskie,
III miejsce –- Agnieszka Urbanik – WTZ Rudnik nad Sanem.

Reklama


Sztafeta 4x4:
I miejsce – Karol Czech, Tomasz Czech, Michał Polak, Kacper Świdniak – ZAZ Oleszyce,
II miejsce – Dawid Maruszak, Bartłomiej Dubiel, Seweryn Kruk, Sławomir Pytel – ZAZ Nowa Sarzyna,
III miejsce – Anna Rzeźnikiewicz, Rafał Bożek, Karol Pociask, Tomasz Rzeźnikiewicz – WTZ Wielopole Skrzyńskie.


Turniej gry w piłkę nożną:
I miejsce –- Paweł Zaremba, Ireneusz Włodyka, Piotr Ekiert, Michał Barański, Artur Ekiert, Grzegorz Marszałek, Krzysztof Śmigiel – ZAZ nr 2 Krosno,
II miejsce –- Aleksandra Norek, Marcin Janas, Andrzej Popowicz, Tomasz Rachwał, Jacek Czwakiel, Marcin Kwaterczak, Piotr Nicpoń – WTZ PSONI Jarosław,
III miejsce – Tomasz Składoń, Krystian Dańczuk, Paweł Jurga, Grzegorz Zacharuś, Daniel Dudziński, Piotr Pasierbski, Jan Wasylów – WTZ Korytniki.

Reklama


Turniej gry w bule:
I miejsce – PSONI Team Jarosław – WTZ PSONI Jarosław,
II miejsce – Boberki – WTZ w Bobrowej Woli przy Stowarzyszeniu „"Radość”" w Dębicy – Kamil Mazur, Michał Musiał, Patryk Jawora,
III miejsce – Radość – WTZ przy Stowarzyszeniu „"Radość”" w Dębicy – Marcin Bieszczad, Aneta Lorek, Bartosz Zajechowski.


Turniej gry w bocce:
I miejsce – Boberki – Piotr Świątek, Rafał Gancarz, Oskar Głodek, Rafał Lenczowski,
II miejsce – SOSW nr 1 – Martyna Ryzner, Mateusz Fejdasz, Laura Musiał, Kacper Przybyła,
III miejsce – PSONIAKI – Ewelina Szczurek, Anna Kondej, Paweł Czapor, Rafał Warchoł.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/10/2024 08:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama