Prawie 17 ton odzieży używanej udało się zebrać w ramach akcji „Szafowania” dla Franka Karasia. To przełoży się na sumę niemal 25 tys. zł. Wprawdzie niebotyczną sumę 10 mln zł na terapię genową dla chorującego na SMA chłopca już udało się zebrać, ale potem czeka go jeszcze żmudna rehabilitacja, na którą też potrzebne będą pieniądze. Dlatego „Szafowanie” się nie kończy. Finał akcji z udziałem gwiazd odbędzie się 16 kwietnia.
Wielka zbiórka odzieży używanej, która – po zważeniu – zamieniła się na złotówki dla Frania Karasia, wystartowała na początku stycznia.
Lista punktów, do których można było przynosić rzeczy, sukcesywnie się rozrastała. Przedsięwzięcie od początku pilotował Damian Augustyn, prywatnie kolega taty Franka, który czuwał też nad zwożeniem odzieży z punktów zbiórek do magazynu głównego przy Herburtów, udostępnionego przez firmę Weimur. Wspierał go Piotr Maksymiuk.
W minioną sobotę właśnie stamtąd wyjechały dwie przyczepy wypełnione po brzegi tekstyliami. Oczywiście najpierw wszystko trzeba było załadować, ale i do tego bez trudu znaleźli się chętni. Pomogli strażacy OSP.
„Szafowanie” jednak się nie kończy. Punkty zbiórek nadal funkcjonują i można do nich, jak i do magazynu głównego, przynosić odzież. Akcję kontynuuje też kilkanaście szkół. A podsumowanie całości – z wielką pompą – odbędzie się 16 kwietnia.
Wtedy też przyjedzie kolejny transport i zabierze resztę uzbieranych przez ten czas rzeczy. Będzie je można tego dnia także przynieść. Wydarzenie przypieczętuje koncert, podczas którego Franek świętować będzie też swoje 2 urodziny. W plenerze, na terenie Domu Weselnego Aga, wystąpią: Defis, Power Play, Beathris, Mr Sebii.
Najbliższa akcja charytatywna dla Frania adresowana jest do najmłodszych i odbędzie się w niedzielę, 19 marca, w hali POSiR. W godzinach od 13 do 18 czekać będą tam na wszystkie chętne dzieci dmuchańce i animatorzy.
Będzie można zrobić sobie wyjątkowe selfie, spotkać się z Marshallem – psem do zadań specjalnych i innymi megamaskotkami, pomalować twarz i skorzystać z oferty towarzyszących imprezie kiermaszy: pluszaków, ciast i wielkanocnego.
W imieniu Frania – zapraszamy! Cegiełka wstępu to 30 zł (opiekunowie wchodzą za darmo). Dochód zasili zbiórkę na rzecz Frania.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze