Reklama

XV Wojewódzki Konkurs Papieski za nami

„Jan Paweł II – miłośnik gór i przyrody”. To właśnie pod takim tytułem odbył się już po raz 15. konkurs, który zgromadził 67 uczniów z 17 szkół podstawowych z całego województwa, którzy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie, z wielką pasją i dużym zaangażowaniem recytowali wiersze i fragmenty prozy o tematyce wartości chrześcijańskich.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I – III (25 uczniów), IV – VI (24 uczniów) oraz VII – VIII (18 uczniów). Jury w składzie: Krystyna Juźwińska (Centrum Kulturalne w Przemyślu), Agata Pilawa (Przemyska Biblioteka Publiczna) i ks. Piotr Czarniecki (Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej) nie miało łatwo. Oceniali prezentacje według doboru repertuaru, kultury słowa, oryginalności interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystyczny.

W kategorii klas I – III najlepsze okazały się: Blanka Kowalczuk (SP w Drohojowie, I miejsce), Julia Siemaszko (ZS w Nehrybce, II miejsce), Hanna Pieczonka (SP nr 1 w Przeworsku, III miejsce). Wyróżnienie powędrowało do Liliany Gudyki z SP w Zadąbrowiu. W drugiej kategorii nagrodzeni zostali: Milena Litwa (SP w Grochowcach, I miejsce), Maja Cząstka (SP w Drohojowie, II miejsce), Miłosz Kudyba (SP w Zadąbrowiu, III miejsce). Wyróżnienia otrzymały Amelia Drąg (SP w Nizinach) oraz Lena Opiela (SP w Trójczycach). W kategorii klas VII – VIII zwyciężyli: Maja Walczak (SP w Orłach, I miejsce), Maja Kic (SP w Drohojowie, II miejsce), i Karol Świrk (SP w Małkowicach, III miejsce). Wyróżnienie otrzymała Julia Chmiel z ZSP w Kraczkowej.

Reklama

– Konkurs Papieski w Drohojowie od lat pełni istotną rolę edukacyjną i kulturalną, pogłębiając wśród dzieci wiedzę o życiu, twórczości i zainteresowaniach św. Jana Pawła II

– podkreśla ks. Piotr Czarniecki.

– W tym roku organizatorzy w ramach kolejnego spotkania konkursowego zwrócili uwagę uczniów na piękno stworzonego świata poprzez hasło: „Jan Paweł II – miłośnik gór i przyrody”. Mottem przewodnim były słowa Papieża Polaka zapisane w „Liście do młodych całego świata” (1985): „Dobrze jest człowiekowi, czyta w tej księdze przedziwnej, jaką jest księga przyrody szeroko otwarta dla każdego…”

Reklama

– informuje ks. P. Czarniecki.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama