Reklama

Za małe pojemniki na plastik

07/02/2021 07:18

– Gorącym tematem była niedawno wśród mieszkańców podwyżka cen śmieci. Wydaje mi się, że w tym temacie nadal należałoby bardziej edukować społeczeństwo, bo jeśli prawidłowa segregacja ma tak duży wpływ na stawki odbieranych odpadów, to trzeba robić wszystko, by śmieci rozdzielać do pojemników, jak należy.

Tymczasem często widzi się, że ludzie mają pełen worek odpadków, który trafia do pojemnika ogólnego, a do segregacji trafiają wyłącznie plastikowe butelki. Co w takim razie z innymi odpadkami z plastiku, które są w każdym gospodarstwie domowym?

Często bywa też, że mieszkańcy rezygnują z segregacji, widząc przepełniony śmietnik i rzucają śmieci do ogólnego kontenera. Może należałoby więc rozważyć zwiększenie liczby kontenerów na plastik, bo z nim jest chyba największy problem oraz wrzucanie do skrzynek pocztowych lokatorów ulotek z zasadami prawidłowej segregacji – dzieli się uwagami mieszkanka Przemyśla.

 


mieszkanka Przemyśla
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-02-07 11:33:00

    Problem nie w pojemnikach ale w odbiorze odpadów.W innych miastach nawet w naszym regionie przy blokowiskach odbierane są codziennie a nawet w niektórych przypadkach dwa razy dziennie.Nie jest ideą robienia przy blokach składowisk odpadów .Opłaty są pobrane a zadania są marnie wykonywane .To cały problem.Wystarczy ostry monitoring wspólnot mieszkaniowych i zarządów spółdzielni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Benek - niezalogowany 2021-02-07 13:49:08

    Powinno się takie duże kontenery na śmieci postawić pod marketami  produkcja płynie z zakupów i ile plastiku  należy zwrócić uwagę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości