Reklama

1 tys. zł dla najlepszych uczniów


Samorząd miasta Przemyśla po raz kolejny zachęca najzdolniejszych uczniów przemyskich szkół do ubiegania się o Stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla. Decydujące będą nie tylko wysokie noty na świadectwie, ale też osiągnięcia w różnego rodzaju konkursach, turniejach i olimpiadach.


Jeszcze do końca bieżącego miesiąca w szkołach przyjmowane są wnioski o przyznanie finansowego wsparcia dla wyróżniających się uczniów z placówek zlokalizowanych na terenie Przemyśla. Ich dyrektorzy mają czas do 10 lipca, by skompletowane dokumenty przekazać do magistratu.

We wrześniu ub. roku tego rodzaju stypendia wręczono rekordowej liczbie uczniów. Stypendystów było aż 219. Czy uda się utrzymać ten wynik w tegorocznym rozdaniu? Przekonamy się za jakiś czas.

O otrzymaniu Stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla decydować będzie spełnienie jednego z poniższych kryteriów, którymi są: bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen na świadectwie w przypadku uczniów szkół podstawowych, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz klas I – II Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia musi wynosić nie mniej niż 5,6, a w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas III – VI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia nie mniej niż 5,4); uzyskanie tytułu laureata olimpiady lub turnieju o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym potwierdzone zaświadczeniem (o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 r.); uzyskanie tytułu laureata ogólnopolskiego lub międzynarodowego konkursu artystycznego potwierdzone dyplomem (o którym mowa w rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 21 listopada 2019 r.) bądź uzyskanie wysokich wyników we współzawodnictwie sportowym szkół, przez które rozumie się zajęcie 1. miejsca na szczeblu wojewódzkim lub miejsc od 1. do 6. na szczeblu ogólnokrajowym lub międzynarodowym. W tym ostatnim przypadku wyniki należy potwierdzić dyplomem wskazującym na osiągnięty wynik wydanym przez szkołę, do której uczęszcza uczeń, wraz z informacją dyrektora potwierdzającą udział ucznia w zawodach sportowych. Oczywiście do wniosku trzeba dołączyć kopię świadectwa, potwierdzoną za zgodność z oryginałem oraz inne dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów. Stypendium wynosi 1 tys. zł i przyznawane jest raz w roku.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/06/2025 14:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama