Nie trzeba przebywać w miejscu stałego zameldowania, aby 10 maja br., w dniu wyborów prezydenckich, oddać głos na swojego kandydata. Wystarczy, że kilkanaście dni wcześniej załatwimy związane z tym stosowne czynności urzędowe.
Zgodnie z kalendarzem wyborczym pełnomocnicy komitetów wyborczych do 16 bm. mają czas na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów. Do 10 kwietnia br. wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mają obowiązek podać do wiadomości publicznej informacje o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika. Kandydatów do obwodowych komisji wyborczych pełnomocnicy wyborczy mogą zgłaszać do 17 kwietnia br. Dane o kandydatach na urząd prezydenta zostaną podane do publicznej wiadomości przez PKW 3 dni później.
Stosowny wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, na obszarze, której planuje głosować. Trzeba to uczynić najpóźniej 5 dni przed dniem wyborów prezydenckich. Urząd, do którego taki dokument trafi, zawiadomi o fakcie ten właściwy dla wyborcy ze względu na stałe zameldowanie. Uczyni to w celu uniknięcia możliwości podwójnego głosowania. Wybory prezydencie odbędą się 10 maja 2015 r. Lokale wyborcze zostaną otwarte o g. 7 i zamknięte o g. 21.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
https://youtu.be/CzlmecBVzu0