Znakomite otwarcie sezonu halowego zapisali na swoim koncie młodzi lekkoatleci UKS „Tempo 5” Przemyśl. Podczas Halowych Mistrzostw Podkarpacia Juniorów U-20 (rocznik 2004 – 2005) oraz Juniorów Młodszych U-18 (rocznik 2006 i młodsi) zdobyli 10 medali.
Zawody odbyły się w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mistrzostwa rozgrywano w ramach ogólnopolskiego mityngu lekkoatletycznego, w którym udział wzięło ponad 400 lekkoatletów z pięciu województw.
Ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy przemyskiego UKS „Tempa 5”, którzy[paywall] wywalczyli 10 krążków – 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Ta zdobycz dała im czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej podkarpackiego czempionatu.
Złote medale wywalczyli: juniorka Anna Kicińska (2005) w pchnięciu kulą 4 kg, bijąc swój rekord życiowy w hali (13,27 m), junior młodszy Adam Sikora (2006) w biegu na 60 m ppł, także z rekordem życiowym (8,37 s) oraz junior młodszy Adrian Przetacznik (2007) w biegu na 200 m. Wynik 23,72 s to również „życiówka” pod dachem przemyskiego sprintera.
Srebrne krążki zdobyli: Jakub Artym (2004) w biegu na 300 m (37,34 s; rekord życiowy), Julia Szczepanik (2005) w biegu na 200 m (28,19 s), Honorata Kupiniak (2007) w biegu na 60 m ppł (9,69 s; rekord życiowy) oraz Julia Błaszczak (2006) w biegu na 300 m (45,20 s).
Brązowe medale natomiast stały się udziałem: Emanuela Czuby (2005) w biegu na 300 m (39,84 s), Dawida Błahuciaka (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (12,11 m) i Mateusza Stasiaczka (2008) w skoku wzwyż (165 cm).

fot.ze zbiorów własnych
Przemyscy medaliści w biegu na 300 m – Emanuel Czuba (z prawej) i Jakub Artym (w środku). Poniżej ich trenerka Maria Sugier.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze