U 16 osób z województwa podkarpackiego potwierdzono obecność koronawirusa. 10 z nich to mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Szpital w Jarosławiu zamknął SOR i oddział wewnętrzny, ponieważ zakażenie zdiagnozowano u jednego z pacjentów.
U jednego z pacjentów, który był hospitalizowany w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym już wczoraj (12 czerwca) wszczęto w tej placówce dochodzenie epidemiologiczne.
„Sam szpital pracuje, zamknięto natomiast oddział chorób wewnętrznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, wstrzymano także z oczywistych względów przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych do odwołania i pełnego wyjaśnienia sytuacji. Pacjentów wymagających hospitalizacji zabezpieczają szpitale w Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i Rzeszowie, które zostały o tym poinformowane” – czytamy w oświadczeniu dyrekcji szpitala.
Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
10 osób z powiatu jarosławskiego – pięciu mężczyzn i pięć kobiet (hospitalizowani i w izolacji) młoda kobieta z powiatu przeworskiego (izolacja) 2 osoby – młoda kobieta i dziecko z powiatu bieszczadzkiego (izolacja) młody mężczyzna z Rzeszowa (hospitalizacja) mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja) młoda kobieta z powiatu mieleckiego (hospitalizacja).
Wyzdrowiała natomiast starsza kobieta z powiatu jarosławskiego i kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego.
Do tej pory na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 438 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 342 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 38 zgonów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W jakiej miejscowości ten korona wirus ?
A dzis pelno ukrainskich busów pod biedronka na lwowskiej czy oni niemaja kwarantany po wjezdzie do polski
Miejscowość Pełkinie i Wólka Pełkińska dobrze ze koło mnie nie druga strona od Jarosławia
W jakiej miejscowości ten korona wirus ?
A dzis pelno ukrainskich busów pod biedronka na lwowskiej czy oni niemaja kwarantany po wjezdzie do polski
Nie bo jadą do pracy