Reklama

10 osób z pow. jarosławskiego z koronawirusem. Zamknięty SOR i wewnętrzny

13/06/2020 14:27

U 16 osób z województwa podkarpackiego potwierdzono obecność koronawirusa. 10 z nich to mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Szpital w Jarosławiu zamknął SOR i oddział wewnętrzny, ponieważ zakażenie zdiagnozowano u jednego z pacjentów.

U jednego z pacjentów, który był hospitalizowany w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu potwierdzono obecność koronawirusa. W związku z tym już wczoraj (12 czerwca) wszczęto w tej placówce dochodzenie epidemiologiczne.

„Sam szpital pracuje, zamknięto natomiast oddział chorób wewnętrznych oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy, wstrzymano także z oczywistych względów przyjęcia do pozostałych oddziałów szpitalnych do odwołania i pełnego wyjaśnienia sytuacji. Pacjentów wymagających hospitalizacji zabezpieczają szpitale w Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i Rzeszowie, które zostały o tym poinformowane” – czytamy w oświadczeniu dyrekcji szpitala.

Reklama

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

10 osób z powiatu jarosławskiego – pięciu mężczyzn i pięć kobiet (hospitalizowani i w izolacji) młoda kobieta z powiatu przeworskiego (izolacja) 2 osoby – młoda kobieta i dziecko z powiatu bieszczadzkiego (izolacja) młody mężczyzna z Rzeszowa (hospitalizacja) mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja) młoda kobieta z powiatu mieleckiego (hospitalizacja).

 

Wyzdrowiała natomiast starsza kobieta z powiatu jarosławskiego i kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego.

Do tej pory na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 438 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 342 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 38 zgonów.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2020-06-13 16:11:09

    W jakiej miejscowości ten korona wirus ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tom - niezalogowany 2020-06-13 18:32:16

    A dzis pelno ukrainskich busów pod biedronka na lwowskiej czy oni niemaja kwarantany po wjezdzie do polski

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wit - niezalogowany 2020-06-14 10:00:34

    Nie bo jadą do pracy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama