Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o zabezpieczeniu w budżecie ponad 109 mln zł na budowę przejścia granicznego w podprzemyskich Malhowicach.
Informacja o tym pojawiła się podczas... spotkania opłatkowego Prawa i Sprawiedliwości. Upubliczniła ją wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz. Zaprezentowała w multimedialnej formie kolejne etapy budowy przejścia granicznego[paywall]. Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch uzupełnił ją szczegółami na temat inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej na trasie Przemyśl – Malhowice, obejmujących budowę pięciu pasów jezdni przy przejściu granicznym. Koszt całkowity ma wynieść ponad 31 mln zł.
– Powstanie kilkaset dobrze płatnych miejsc pracy, rozwinie się obszar przygraniczny, zintensyfikuje się handel i rozwinie transport. Dziękujemy rządowi za tę długo wyczekiwaną decyzję – powiedział P. Pilch.
Prace przy rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 885 na odcinku od Przemyśla do granicy państwa już trwają. Wyremontowany odcinek będzie liczył ponad 6,6 km. Inwestycja jest dofinansowana z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Ma być sfinalizowana do końca br. Dodajmy, że w ramach prac wybudowane zostaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe, a przy samym przejściu w Malhowicach będą dodatkowe pasy dla pojazdów czekających na odprawę graniczną oraz pętla autobusowa.
Ze wspomnianego programu Polska – Białoruś – Ukraina na inwestycje drogowe przeznaczonych zostało w sumie 57 mln euro. Na Podkarpaciu – 13 mln euro w ramach siedmiu projektów. Budżet całego programu to ok. 183 mln euro.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Znam lepsze pomysły na wydanie TAKIEJ kasy
Minister finansów niech rozwiąże ten problem https://fakty.interia.pl/podkarpackie/news-rmf-podkarpacki-bank-spoldzielczy-w-sanoku-zamkniety-samorza,nId,4279569 Zdaje się że są poważne problemy.
Ale po opłatku ruszyli do boju, jak stachanowcy. Co za pracusie, nawet Pich ciężko haruje, może spadnie mu brzuch. Tylko uwaga na delikatne łapki, mogą pojawić się pęcherzyki. Tylko co z tego ma Przemyśk, pani Hałasik - Podhalicz, panie geografie Pilch. Myślę że wielkie g. Zwykła propaganda sukcesu a pamiętam tamte czasy.
Na razie to tylko znaki stoją przy drodze i wielka ściema
ta droga będzie wybudowana donikąd . Chcąc uruchomić tam przejście graniczne trzeba wybudować całą infrastrukturę ,czy rząd już zapewnił na to środki finansowe? ,czy uzgodniono na szczeblu rządowym ze stroną Ukraińską czy oni również po swojej stronie są zainteresowani taką inwestycją i będą ją realizować?
Pęcherzyki ?!? Po dwukrotnym wbiciu szpadla, może nie ?!?
nie ma co się podniecać, rząd zabezpieczył 109 mln, jak znam życie to do przetargu stanie 1 firma i wyceni inwestycje na150 mln, i będzie dalej szuflada.
No czekamy na spełnienie obietnic premiera i byłego marszałka dla Przemyśla... kiedy zaczyna się budowa zachodniej obwodnicy miasta i centrum spedycyjno logistycznego w Żurawicy? A gdzie obiecany miliard złotych?
To zdjęcie oraz cały ten news to ściema. To co na zdjęciu to był przedwyborczy teatr a w rzeczywistości, w pasie DW 885 NIC się nie dzieje. Żaden ciężki sprzęt tam nie pracuje, drzewa i zarośla nietknięte, nikt niczego tam nie buduje - ba, nawet nie przymierza się do budowania.
a gdzie Robert i Maciek ?... dwie szufle wolne
Bo to nikomu niepotrzebne jest. To tylko gierki i żarty . Dym i poruta.
K.......a to dlatego nie mogłem kupić łopaty w Castoramie
A to trzeba było zabrać okulary... W aptece dostępne już od 10 PLN. Jeżdżę tą drogą często i widzę gdzie nastąpiły już zmiany. Np. w Hermanowicach przebudowano most na potoku Malinowski... Nie siej więc defetystycznej kłamliwej propagandy!
Wszystko ok tylko trzeba zadać sobie pytanie po jaki h.....j
Bardzo dobrze, będzie można bez problemu pójść do Sanktuarium i na cmentarz w Niżankowicach.
Znam lepsze pomysły na wydanie TAKIEJ kasy
Minister finansów niech rozwiąże ten problem https://fakty.interia.pl/podkarpackie/news-rmf-podkarpacki-bank-spoldzielczy-w-sanoku-zamkniety-samorza,nId,4279569 Zdaje się że są poważne problemy.
Ale po opłatku ruszyli do boju, jak stachanowcy. Co za pracusie, nawet Pich ciężko haruje, może spadnie mu brzuch. Tylko uwaga na delikatne łapki, mogą pojawić się pęcherzyki. Tylko co z tego ma Przemyśk, pani Hałasik - Podhalicz, panie geografie Pilch. Myślę że wielkie g. Zwykła propaganda sukcesu a pamiętam tamte czasy.