Reklama

12 maja zawyją syreny alarmowe

12 maja br., w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie całego województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia „Renegade – Kaper 15/I”, organizowanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W trakcie próby, pomiędzy godzinami 9 a 15, zostaną wyemitowane dwa akustyczne sygnały alarmowe: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut oraz „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.
Jak poinformowała rzecznik prasowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, trening ma na celu weryfikację skuteczności funkcjonowania systemu wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej dotyczącej zagrożeń powietrznych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości