12 maja br., w ramach treningu systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza, na terenie całego województwa podkarpackiego zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.
Trening będzie elementem ogólnokrajowego ćwiczenia „Renegade – Kaper 15/I”, organizowanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W trakcie próby, pomiędzy godzinami 9 a 15, zostaną wyemitowane dwa akustyczne sygnały alarmowe: „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut oraz „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.
Jak poinformowała rzecznik prasowa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, trening ma na celu weryfikację skuteczności funkcjonowania systemu wymiany informacji o zagrożeniach w warunkach rzeczywistej sytuacji kryzysowej dotyczącej zagrożeń powietrznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze