Reklama

12 par na medal – jedna z diamentowym jubileuszem [ZDJĘCIA]

23/02/2019 14:00

W jarosławskiej sali ślubów odbyło się prawdziwe święto zakochanych. Jubileusz 50 i 60 lat małżeństwa przeżywało 12 par. Gratulacjom, życzeniom i nostalgicznym wspomnieniom nie było końca.

12 par świętujących złote i diamentowe gody w sali ślubów przyjął Wiesław Pirożek, zastępca burmistrza, w asyście Teresy Olesek, zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego oraz Heleny Ozorowskiej, kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Jarosław. W trakcie spotkania burmistrz złożył jubilatom serdeczne, zaprawione jowialnym humorem, ale i głęboką refleksją życzenia.

– Dzięki Wam uzmysławiamy sobie, że życie jest szansą, którą warto wykorzystać, obowiązkiem, który warto wypełnić, wysiłkiem, który warto podjąć i bogactwem, którym można dzielić się z innymi – takimi m. in. słowami zwracano się do jubilatów, podkreślając, że na żaden medal nie pracuje się tak długo.

– Dla złotych jubilatów to ponad 18 tys. dni i nocy, dla diamentowych to prawie 22 tys. dni i nocy – mówił W. Pirożek. Po tych słowach[paywall] wręczył małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP na wniosek wojewody. Świętujący otrzymali też upominki, dyplomy i piękne bukiety kwiatów. Nie zabrakło również symbolicznej lampki szampana  i recitalu solistek Miejskiego Ośrodka Kultury – Justyny Woty oraz Natalii Gral, przygotowanego pod opieką Wiktora Maruta. Prawdziwym gwoździem programu był jednak wiersz napisany i wyrecytowany przez jednego z jubilatów.

Reklama

 W ubiegłą środę swoje jubileusze obchodziło w sumie 12 par – dziewięć to małżeństwa z miasta Jarosławia, trzy zamieszkują gminę Jarosław. Najdłuższym stażem w tym gronie mogą się pochwalić Maria i Eugeniusz Sękowie. To oni przeżywali diamentowe gody, czyli 60 przeżytych wspólnie lat. 10 lat mniej na liczniku mają pary obchodzące gody złote. Te świętowali: Elżbieta i Andrzej Flisowie, Łucja i Marian Kapuścińscy, Ewa i Jan Klimowie, Krystyna i Stanisław Kulikowscy, Teresa i Emil Kutowie, Czesława i Henryk Maśkiewiczowie, Emilia i Józef Norkowie, Zofia i Augustyn Orłowscy, Maria i Marian Pilchowie, Wanda i Zbigniew Wilkowie oraz Anna i Józef Wojdyłowie. Do życzeń kolejnych wspólnych długich lat w zdrowiu szczęściu i wzajemnym szacunku dołączamy się i my – redakcja Życia Podkarpackiego.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama