Reklama

12 tysięcy gości i 121 nowych eksponatów. Zadbano też o park. Czas podsumowań przeworskiego muzeum

Muzeum w Przeworsku podsumowało ubiegły rok. Cieszy fakt, że częstotliwość odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego wzrosła, szczególnie jeśli chodzi o uczestników lekcji muzealnych, imprez i wydarzeń kulturalnych.

Pałac Lubomirskich odwiedziło 6146 osób, Muzeum Pożarnictwa 4348 osób, a Galerię Magnez 1389 osób. Imprezy plenerowe w parku zgromadziły 2800 osób, a ubiegły rok przyniósł ze sobą pozyskanie 121 muzealiów, które zasilą zbiory zarówno biblioteczne, jak i etnograficzne czy techniczne.

Zorganizowano 25[paywall] imprez kulturalnych, 7 wystaw czasowych, 13 koncertów, wypożyczono 1 wystawę plenerową, a współorganizowano kolejne 3. Muzeum nie ustawało w dzieleniu się wiedzą i przeprowadziło 45 lekcji muzealnych, w których wzięły udział 1293 osoby.

Reklama

Jeśli mowa o edukacji, nie sposób nie wspomnieć również o 2 konferencjach naukowych: „Kultura i tradycja na Camino de Santiago” oraz „Bożogrobowcy przeworscy. Historia-szuka-kultura-duchowość”.

Zadbano też o park. Zorganizowano pielęgnacyjną wycinkę krzewów i samosiejek, usunięto 26 obumarłych drzew, przycięto kolejne 76 z nich, nasadzono nową roślinność, naprawiono alejki spacerowe. Zadbano też o budynki, nad którymi przeworskie muzeum dzierży pieczę.

Zakończono remont budynku Domu Ogrodnika, oświetlono park i elewację budynków kordegardy i Domu Ogrodnika oraz zamontowano tam monitoring, a także odświeżono elewację budynku oficyny pałacowej i rozpoczęto rewitalizację oranżerii.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama