Muzeum w Przeworsku podsumowało ubiegły rok. Cieszy fakt, że częstotliwość odwiedzin Zespołu Pałacowo-Parkowego wzrosła, szczególnie jeśli chodzi o uczestników lekcji muzealnych, imprez i wydarzeń kulturalnych.
Pałac Lubomirskich odwiedziło 6146 osób, Muzeum Pożarnictwa 4348 osób, a Galerię Magnez 1389 osób. Imprezy plenerowe w parku zgromadziły 2800 osób, a ubiegły rok przyniósł ze sobą pozyskanie 121 muzealiów, które zasilą zbiory zarówno biblioteczne, jak i etnograficzne czy techniczne.
Zorganizowano 25[paywall] imprez kulturalnych, 7 wystaw czasowych, 13 koncertów, wypożyczono 1 wystawę plenerową, a współorganizowano kolejne 3. Muzeum nie ustawało w dzieleniu się wiedzą i przeprowadziło 45 lekcji muzealnych, w których wzięły udział 1293 osoby.
Jeśli mowa o edukacji, nie sposób nie wspomnieć również o 2 konferencjach naukowych: „Kultura i tradycja na Camino de Santiago” oraz „Bożogrobowcy przeworscy. Historia-szuka-kultura-duchowość”.
Zadbano też o park. Zorganizowano pielęgnacyjną wycinkę krzewów i samosiejek, usunięto 26 obumarłych drzew, przycięto kolejne 76 z nich, nasadzono nową roślinność, naprawiono alejki spacerowe. Zadbano też o budynki, nad którymi przeworskie muzeum dzierży pieczę.
Zakończono remont budynku Domu Ogrodnika, oświetlono park i elewację budynków kordegardy i Domu Ogrodnika oraz zamontowano tam monitoring, a także odświeżono elewację budynku oficyny pałacowej i rozpoczęto rewitalizację oranżerii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze