Reklama

14. finał konkursu „Bezpieczna Szkoła” [ZDJĘCIA]

Od 14 lat przemyska straż miejska organizuje konkurs profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczna Szkoła”, nieustannie cieszący się sporym powodzeniem wśród młodych ludzi.

W br. odbył się już 14. finał tej akcji, tradycyjnie na gościnnej scenie sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Zgodnie z założeniem, obowiązującym już od 14 lat, konkurs miał na celu zapoznanie uczniów z różnego rodzaju zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać w trakcie zabawy bądź też nauki. W trakcie zmagań, na różnych szczeblach tej zdrowej rywalizacji, omawiano również zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz niebezpieczeństw wynikających ze spożywania alkoholu, palenia papierosów czy też używania narkotyków.

Formuła konkursu przewidywała przeprowadzenie czterech etapów: klasowego (mającego na celu wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej klasę w dalszej rywalizacji), szkolnego (wyłonienie najlepszej drużyny w szkole), półfinału (wyłonienie pięciu drużyn z dziecięciu przemyskich szkół, które wezmą udział w finale) oraz wielkiego finału – rywalizacji najlepszych pięciu drużyn.

Reklama

Ponad 600 uczestników!

Łącznie w konkursie uczestniczyło ok. 660 uczniów klas czwartych przemyskich szkół podstawowych. Finał był niezwykle zacięty, a w końcowym triumfie musiała rozstrzygnąć dogrywka. Tą wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16 (19 pkt+2 w dogrywce) w składzie[paywall]: Julia Szczurko, Konrad Krochmal, Tymoteusz Sulik (opiekun: pedagog Ewa Sowa). Ich wyższość musiała uznać reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6 (19 pkt+1 w dogrywce) w składzie: Justin Sowa, Sebastian Urbański, Gabriel Pszonak (opiekun: pedagog Beata Biały). Na najniższym stopniu podium stanął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 (18 pkt) w składzie: Aleksandra Harłacz, Nikola Bielawska, Julita Skawińska (opiekun: Małgorzata Wajda). 4. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 (17 pkt) w składzie: Zuzanna Ciećko, Alan Stankiewicz, Miłosz Kawałek (opiekun: pedagog  Elżbieta Matusz), zaś 5. – Szkoła Podstawowa nr 5 (15 pkt) w składzie: Julia Hołyszko, Tomasz Jędychowski, Paweł Palko (opiekun: pedagog  Monika Lizoń-Polańska).

Warto wspomnieć, że podczas finału konkursu czas zgromadzonym umilały swoimi występami solistki z SP 15 Małgorzata Misińska i Oliwia Polańska. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: firma Deichmann, pizzeria La Bamba, Wydział Spraw Społecznych UM  w Przemyślu, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przemyślu oraz Straż Miejska w Przemyślu. Sporego wsparcia przy organizacji udzieliło także Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama