14 kwietnia br., w ramach wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, na terenie Podkarpacia zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.
Tegoroczny wojewódzki trening SWA będzie przeprowadzony w ramach wojewódzkiego ćwiczenia pod nazwą „Reagowanie na zagrożenia CBRN” po kryptonimem „Eden”. W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów (z 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96).
Pierwszy sygnał alarmowy o godzinie 14 – „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny przez trzy minuty. Drugi o godzinie 14.15 – „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny, także przez trzy minuty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze