Reklama

14 kwietnia zawyją syreny alarmowe

14 kwietnia br., w ramach wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, na terenie Podkarpacia zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Tegoroczny wojewódzki trening SWA będzie przeprowadzony w ramach wojewódzkiego ćwiczenia pod nazwą „Reagowanie na zagrożenia CBRN” po kryptonimem „Eden”. W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju, zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów (z 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r., poz. 96).
Pierwszy sygnał alarmowy o godzinie 14 – „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny przez trzy minuty. Drugi o godzinie 14.15 – „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny, także przez trzy minuty.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości