Na stadionie szkolnym im. Jarosława Kłymińskiego odbyły się XVII Mistrzostwa Przemyśla, będące inauguracją sezonu lekkoatletycznego na otwartym stadionie. W zawodach wystartowało ponad 220 osób z trzech województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Gospodarze – młodzi lekkoatleci UKS Tempo 5 – nie byli nazbyt gościnni – zdobyli łącznie aż 14 medali.
Organizatorzy (UKS Tempo 5 Przemyśl, Podkarpacki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Przemyśla) przygotowali dla najlepszych zawodników wszystkich konkurencji pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez UM Przemyśl i firmę kosmetyczną „Inglot”. Najlepszych dekorowali poseł na Sejm RP Marek Rząsa, prezydent miasta Wojciech Bakun oraz przewodniczący przemyskiej rady miejskiej Maciej Kamiński.
Warto dodać, że bieg na 400 m kobiet i bieg na 800 m mężczyzn były biegami memoriałowymi patrona stadionu Jarosława Kłymińskiego. Zmienne warunki pogodowe, padający deszcz, mocne podmuchy wiatru utrudniały zawodnikom rywalizację.
Padło jednak wiele wartościowych wyników oraz rekordów życiowych. Po raz kolejny, co nie jest żadną sensacją, znakomicie na tle wymagających rywali zaprezentowali się młodzi lekkoatleci UKS „Tempo 5”, którzy wywalczyli łącznie 14 medali.
Dwa złote medale zdobyła Anna Kicińska (2005), bijąc przy okazji rekordy życiowe w obu konkurencjach.
W rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 41,72 m, w pchnięciu kulą (3 kg) z wynikiem 14,34 m. Pozostałe złote medale wywalczyli: Julia Szczepanik (2005) w biegu na 300 m ppł z rekordem życiowym 44,69 s, Rafał Klinger (2006) w biegu na 600 m z wynikiem 1:27,83 min, co także jest jego „życiówką” oraz Jakub Pawłowski (2005) w skoku w dal (6,06 m).
Trzy srebrne krążki były udziałem: Patrycji Herdy (2002) w rzucie dyskiem (1 kg; 34,33 m), Adama Sikory (2006) w biegu na 110 m ppł (16,83 s; rekord życiowy) oraz Patryka Panyły (2006) w skoku w dal (5,28 m; rekord życiowy).
Do tego znakomitego dorobku przemyślanie dołożyli jeszcze sześć brązowych medali. Zdobyli je: Patryk Pelc (2005) w skoku wzwyż (185 cm; rekord życiowy), Julia Błaszczak (2006) w biegu na 600 m (1:42,64 min), Daniel Szumielewicz (2005) w pchnięciu kulą (5 kg; 12,57 m), Jakub Artym (2004) w biegu na 300 m ppł (42,37 s; rekord życiowy), Honorata Kupiniak (2007) w skoku wzwyż (145 cm; rekord życiowy) i Adrian Przetacznik (2007) w skoku w dal (4,93 m).
Pozostałe wyniki lekkoatletów „UKS Tempo 5” Przemyśl:
100 m: Adriana Włoch (2003) – 13,57 s, Gabriela Rokitowska (2007) – 13,86 s (rż), Karolina Więckowska (2006) – 15,83 s; Błażej Pilawa (2005) – 11,83 s, Jakub Artym (2004) – 11,99 s (rż), Dominik Budziński (2005) – 12,12 s, Jakub Pawłowski (2005) – 12,22 s; (rż), Emanuel Czuba (2005) – 12,53 s (rż); 300 m: G. Rokitowska – 44,62 s, Milena Szymczyszyn (2006) – 47,67 s; B. Pilawa – 37,54 s; 400 m: Marta Szumada (2003) – 61,94 s; 600 m: Anna Procyk (2006) – 1:50,52 min; 800 m: Adrian Pempuś (2005) – 2:01,57 min (rż), Piotr Bereźnicki (2003) –1:07,74 min; Adrian Potocki (2003) – 2:21,13 min, Maciej Szybiak (2004) – 2:30,81 min; 80 m ppł: Aleksandra Urbańska (2006) – 15,81 s; 300 m ppł: E. Czuba – 42,70 s (rż), A. Sikora – 44,90 s; skok w dal: Martyna Strzelec (2003) – 4,66 m; skok wzwyż: P. Panyło – 180 cm (rż); pchnięcie kulą – 3 kg: Roksana Rodzeń (2004) – 8,65 m, Julia Hełmecka (2006) – 7,19 m; 5 kg: Dawid Błahuciak (2006) – 11,13 m; rzut dyskiem – 0,75 kg: J. Hełmecka – 28,85 m (rż); 1,5 kg: D. Szumielewicz – 37,64 m (rż), Filip Kochanowicz (2004) – 32,08 m; 1 kg: D. Błahuciak – 30,69 m; rzut oszczepem: R. Rodzeń – 25,94 m.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dlaczego poseł na sejm Rząsa nic nie sponsoruje, przecież ma niemały budżet! nota bene z naszych podatków. Tylko wystawia "łapę" do gratulacji.
Można zrobić zdjęcie DYGNITARZOM, ale pod pomnikiem np.Konstytucji 3 Maja, ale w tym przypadku? Bohaterkami są dziewczyny (brawo Julka!), które zdobyły mistrzostwo Przemyśla...! Jakież zasługi dla UKS mają oni?
Żeby Kamiński chociaż raz coś zasponsorował! On tylko do zdjęć pozuje.
On tylko na 5 etatach. Niby dyrektor w WORD, a nikt go na oczy tam nie widzi. Plucie w twarz ludziom, którzy normalnie i uczciwie pracują.
W końcu coś innego A nie tylko ten Orlen Orlen rzygać się chce Orlen Orlen jakby innego sportu nie bylo tylko Orlen Orlen
Dlaczego poseł na sejm Rząsa nic nie sponsoruje, przecież ma niemały budżet! nota bene z naszych podatków. Tylko wystawia "łapę" do gratulacji.
Można zrobić zdjęcie DYGNITARZOM, ale pod pomnikiem np.Konstytucji 3 Maja, ale w tym przypadku? Bohaterkami są dziewczyny (brawo Julka!), które zdobyły mistrzostwo Przemyśla...! Jakież zasługi dla UKS mają oni?
Żeby Kamiński chociaż raz coś zasponsorował! On tylko do zdjęć pozuje.