Reklama

1,5-kilometrowy odcinek ulicy Bielskiego oddany kierowcom

Prawie 5 mln zł kosztował generalny remont ponad 1,5-kilometrowego odcinka ulicy Bielskiego w Przemyślu.

Prace remontowo-budowlane, których wykonawcą była pruszkowska spółka Strabag, rozpoczęły się w marcu br. i trwały 8 miesięcy. Roboty było w bród, bo stan nawierzchni i całej infrastruktury ulicy Bielskiego, będącej jednym z ważniejszych traktów w mieście, nie przedstawiał się najlepiej[paywall]. 17 listopada br. oficjalnie została oddana do użytku w obecności m.in.: prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacka Cieleckiego i dyrektora technicznego rzeszowskiego oddziału Strabag sp. z o.o. Macieja Łukaszka.

Wyremontowano dokładnie 1 km 687 m ulicy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Łączny koszt to 5 mln 961 tys. zł, z czego 2 mln 480 tys. zł to dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Oprócz tego nową jakość otrzymała cała infrastruktura. Wymieniono 3,5 km nawierzchni chodników, układając kostkę brukową betonową. Wybudowano dwa wyniesione przejścia dla pieszych, kompleksowo odnowiono trzy zatoki autobusowe, na LED-owe wymieniono 58 opraw oświetleniowych lamp. Wyremontowanych zostało siedem skrzyżowań Bielskiego z innymi ulicami: Grunwaldzką, Daszyńskiego, Słabego, Kadyi, Szańce, Malawskiego i Sikorskiego. Zamontowano 247 m barier energochłonnych oraz 309 m barierek, oddzielających tę ruchliwą ulicę od chodników.

– Bardzo cieszy fakt, że udało się oddać kierowcom ulicę Bielskiego w zaplanowanym terminie. Dzięki zrealizowanej inwestycji w znacznym stopniu poprawiła się dostępność do terenów inwestycyjnych znajdujących się w ciągu tej ulicy o szacunkowej powierzchni ponad 24 hektarów. Na terenach przyległych do drogi znajduje się największe osiedle domów  wielorodzinnych w Przemyślu. Remont tej ulicy umożliwi łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do przedszkoli, szkół, kościołów, marketów, sklepów, oddziału poczty oraz ułatwi dostęp do atrakcji turystycznych Twierdzy Przemyśl – podsumował prezydent Przemyśla W. Bakun.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama