Dziś, 8 stycznia, na placu apelowym Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu pierwsza w tym roku grupa funkcjonariuszy złożyła ślubowanie.
Ślubowanie, w asyście pocztu sztandarowego, odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg SG Robert Rogoz.
Nowi pogranicznicy to 8 mężczyzn i 7 kobiet. 14 z nich pochodzi z Podkarpacia, a większość ma średnie wykształcenie. Za kilka dni wyjadą na kurs podstawowy do ośrodka szkolenia w Lubaniu, a potem rozpoczną służbę na podkarpackich przejściach granicznych w Medyce, Korczowej lub w Budomierzu.
W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.... i "wszystko" pozostanie w Rodzinie +
I po roku odejdą .
... i "wszystko" pozostanie w Rodzinie +