Reklama

15 tys. dolarów za zorganizowanie przerzutu

27/09/2018 16:06

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze SG z placówki w Ustrzykach Górnych zatrzymali w Brzegach Górnych samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli okazało się, że kierowca, 35-letni obywatel Ukrainy, przewozi 4 nielegalnych imigrantów z Wietnamu.

Mężczyźni w wieku od 17 do 32 lat nie mieli dokumentów ani pieniędzy i wyjaśnili, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, gdzie czekał już na nich samochód z kierowcą. Przyznali, że w ojczystym kraju za zorganizowanie przerzutu każdy z nich zapłacił  po 15 tysięcy dolarów. Zgodnie z umową o readmisji Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast kierowca przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat.

Od początku roku na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano już ponad 120 nielegalnych imigrantów.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    danaa - niezalogowany 2018-09-27 16:21:57

    panowie ze straży granicznej,jeszcze raz wam mówię,że macie się na 99,9% nie martwić się takimi rzeczami,następnym razem do naszego kraju przyjedzie legalnie około 400 tysięcy wietnamczyków właśnie :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama