Pachnące muffiny, pożywne zupy i rybne wariacje wedle receptur najmłodszych będą oceniane przez jurorów podczas finału prozdrowotnego konkursu kulinarnego „Dzieciaki gotują!”. Uczniowie zawalczą o atrakcyjne nagrody.
Prozdrowotna akcja, której pomysłodawcą jest Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu, przyciąga coraz więcej amatorów gotowania. W tym roku placówka wspólnie z Media Markt podniosła rangę imprezy. Do połowy maja uczniowie 7 szkół podstawowych z Przemyśla (SP 15, 16, 17, 11, 4, 5 oraz Niepublicznej SP nr 1) podczas rozgrywek szkolnych walczyli o udział w wielkim finale.
Wytypowano 21 trzecioklasistów, których specjały podbiły kubki smakowe jurorów. 27 i 28 maja w finale konkursu potwierdzą oni swoje kulinarne umiejętności. Pierwszego dnia wykażą cukierniczy dryg, przyrządzając muffinki. Najlepsza szóstka kolejnego dnia za zadanie będzie miała ugotować zdrową zupę. O najcenniejsze nagrody zawalczy trójka – zaserwuje jurorom rybne wariacje.
Do wygrania będą cenne nagrody – w tym elektryczna deskorolka, smartfonyczy też atrakcyjne i nowoczesne opaski FIT. Dodatkowe nagrody dla finalistów ufundowali Galeria Blue Park oraz Restauracja Na Górce. Ciekawostką jest chociażby specjalna nagroda w postaci umieszczenia zwycięskiego dania w prawdziwym menu restauracji. W ten sposób w karcie restauracyjnej może pojawić się np. ryba według Kuby czy Marysi. Mało tego, nagrodę specjalną otrzyma placówka, której uczeń uzyska tytuł małego mistrza gotowania.
Aby dać dzieciakom fory, organizatorzy ujawniają wcześniej zakres potraw finałowych. Uczniowie mogą smakowite, rodzinne receptury przećwiczyć pod okiem rodziców w domu. O frajdę i zabawę w końcu chodzi! Ale nie tylko.
– Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 15 chcemy promować zdrowe odżywianie już od najmłodszych lat, ponieważ wtedy przyswajamy nawyki żywieniowe. Chcemy też rozbudzić pomysłowość i kreatywność uczniów w tworzeniu zdrowych dań, a także zachęcić uczniów do rozwijania pasji kulinarnych – mówi Sabina Bazarko, asystentka dyrektora Media Markt. – Dzieci będą przyrządzać potrawy samodzielnie i wedle własnych przepisów. Przy każdym stanowisku pojawi się dodatkowo opiekun który pomoże Uczestnikom obsłużyć niezbędne elektryczne urządzenia, a rozmaite produkty będą pod ręką. Jurorzy docenią smak i wygląd potraw – dodaje.
Przy markecie 27 i 28 maja trwać będzie także festyn dla rodzin. Organizatorzy chcą, aby uczestnikom konkursu towarzyszyli rodzice i dziadkowie, a także nauczyciele, znajomi, rówieśnicy, doping jest bowiem ważny. Dlatego dla nich też przewidziano sporo atrakcji. Będą dmuchańce i zjeżdżalnie, pokazy dronów, jazda na elektrycznych deskorolkach czy też zabawa z wirtualną rzeczywistością . Nie zabraknie rozmaitych konkursów, w których wygrać może każdy! Nagród jest pod dostatkiem.
Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze