Reklama

2025 rok. Przemyśl wielkim placem budowy

W 2025 roku rozpoczną się remonty i przebudowy 32 ulic i chodników. A także mostu im. Siwca. Taką informację podał dyrektor techniczny rzeszowskiego oddziału spółki „Strabag”, głównego wykonawcy inwestycji, Maciej Łukaszek. To on dzisiaj (17 września br.) parafował wspólnie z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem umowę na to wielkie przedsięwzięcie.

Remonty i przebudowy ulic i chodników będą możliwe dzięki otrzymaniu przez miasto ponad 27 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Prawie 7 mln zł z tego samego programu miasto otrzymało na kompleksowy remont mostu im. Ryszarda Siwca.

Dzisiaj w przemyskim magistracie podpisana została umowa na wykonawstwo tych inwestycji. Przetarg wygrała znana firma „Strabag”, która w nadsańskim mieście realizowała już inne drogowe zadania.

Jak poinformował dyrektor techniczny rzeszowskiego oddziału spółki „Strabag”, M. Łukaszek, prace rozpoczną się od początku przyszłego roku. Oczywiście nie wszystkie naraz ulice będą remontowane. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jacek Cielecki powiedział, że wstępne analizy wskazały na 14 ulic, które będą mieć priorytet. Od której „Strabag” zacznie, okaże się niebawem. Wiadomo także, iż remonty ulic zbiegną się z remontem mostu im. Siwca, ale tak prezydent W. Bakun, jak i M. Łukaszek zapewnili, że z pewnością uda się znaleźć takie rozwiązania, aby miasto nie... stało w korkach.

Reklama

 

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP, 25 września br.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/09/2024 20:10
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama