Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych, wzięła udział w piątkowych, centralnych obchodach święta Straży Granicznej, które odbyły się w Przemyślu.
Miejscem uroczystego apel był przemyski Rynek. W jego trakcie generał dywizji Dominik Tracz, komendant główny Straży Granicznej, promował na pierwszy stopień oficerski kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Świadkami tego podniosłego momentu odbywającego się według ceremoniału wojskowego byli licznie zaproszeni goście, mieszkańcy miasta oraz bliscy świeżo upieczonych podporuczników.Straż Graniczną utworzono 16 maja 1991 r. w miejsce Wojsk Ochrony Pograniczna. Formacja strzeże granic o długości 3409 km, z czego na granicę wschodnią przypada 1245,86 km, w tym: z Rosją 209,73 km, Litwą 102,41 km, Białorusią 407,48 km, Ukrainą 526,24 km. Na granicę południową przypada 1303,38 km, w tym: z Czechami 785,66 km, Słowacją 517,72 km. Długość granicy zachodniej z Niemcami wynosi 461,58 km, a morskiej 398,4 km.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ja pitole, czaki z orłem na ziemi wstyd
0 poszanowania do munduru ... boze czy tych ludzi do reszty posralo ?
Są odstępstwa od ogólnie przyjętych reguł wieśniaki. Tak jak na mszy podczas podniesienia (żołnierz, funkcjonariusz) nie klęka gdy w nawie głównej jest sztandar, tak samo w niektórych sytuacjach można czapką z oznaczeniem rzucić w górę ( i nawet nie złapać :) .... douczcie się czereśniaki.
Ch.z orłami grunt że kasa bedzie na łatwionej posadce a "czereśniaki" mogą tylko podziwiać i bić brawo z zachwytu;)
Pełna zgoda. Szaraczki cywile mogą jeno szczekać z zazdrości i czekać do pierwszego na 1300zeta na łapę. Czuwaj :)
Trzeba do cywila i to jak najszybciej.... żeby orłem rzucać po ziemi.....dzieciarnia a nie oficerowie ale jeszcze gorsi są Ci którzy na to pozwolili.
ja pitole, czaki z orłem na ziemi wstyd
0 poszanowania do munduru ... boze czy tych ludzi do reszty posralo ?
Są odstępstwa od ogólnie przyjętych reguł wieśniaki. Tak jak na mszy podczas podniesienia (żołnierz, funkcjonariusz) nie klęka gdy w nawie głównej jest sztandar, tak samo w niektórych sytuacjach można czapką z oznaczeniem rzucić w górę ( i nawet nie złapać :) .... douczcie się czereśniaki.