250 osób, uczniów kilku szkół z terenu Przemyśla i gminy Medyka, miało okazję spotkać się, porozmawiać i potrenować z medalistą mistrzostw świata, wielokrotnym mistrzem Polski, uczestnikiem Igrzyskach Paraolimijskich w Tokio w 2020 r. Bartłomiejem Mrozem.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Tomasz Kordek, pasjonat i propagator badmintona w naszym regionie, jeden z założycieli UKS „Jagiellonka” Medyka.
– Zorganizowaliśmy spotkanie z uczniami szkół podstawowych w Medyce i Torkach, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Medyce, uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Przemyślu oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej numer 2 Kamon w Przemyślu. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 250 osób – powiedział T. Kordek.
Dzieci młodzież miała okazję posłuchać o parabadmintonie, badmintonie oraz życiu osoby niepełnosprawnej. B. Mróz opowiedział o największych i najważniejszych wydarzeniach z swojej kariery. W trakcie spotkania wspólnie z młodzieżowym reprezentantem Polski Patrykiem Kordkiem (syn pana Tomasza) zaprezentował kawał dobrego[paywall] badmintona na żywo.
– Dzieci miały także możliwość potrenować pod okiem mistrza. Dodatkową atrakcją, którą przygotował Bartek były zdjęcia dla wszystkich uczestników z autografem. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, szczególnie treningów badmintona po dwóch latach pandemii – stwierdził T. Kordek.
Za naszym pośrednictwem pan Tomasz dziękuje dyrektor Elżbiecie Brodzie z SP w Medyce, dyrektorowi Wacławowi Brodzie z SP w Torkach, dyrektor przedszkola Dorocie Świerk oraz Magdzie Psiur, a także wszystkim nauczycielom z wymienionych wyżej placówek oświatowych i Robertowi Śmigielskiemu, kierownikowi medyckiej hali za pomoc w organizacji tego ciekawego spotkania.
– W wakacje 2012 roku, podczas obozu sportowego w Medyce, poznałem pana Tomasza Kordka oraz zaczynającego swoją przygodę z badmintonem jego syna Patryka. Idąc teraz przez medycką szkołę podstawową kojarzyłem korytarze oraz sale tej szkoły. Ponad dziesięć lat temu w tej hali wspólnie z kadrą województwa opolskiego trenowaliśmy codziennie. Miło było wrócić w to samo miejsce po wielu latach – powiedział B. Mróz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze