Reklama

250 uczniów z okolic Przemyśla mogło potrenować z medalistą mistrzostw świata!

250 osób, uczniów kilku szkół z terenu Przemyśla i gminy Medyka, miało okazję spotkać się, porozmawiać i potrenować z medalistą mistrzostw świata, wielokrotnym mistrzem Polski, uczestnikiem Igrzyskach Paraolimijskich w Tokio w 2020 r. Bartłomiejem Mrozem.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Tomasz Kordek, pasjonat i propagator badmintona w naszym regionie, jeden z założycieli UKS „Jagiellonka” Medyka.

– Zorganizowaliśmy spotkanie z uczniami szkół podstawowych w Medyce i Torkach, dzieci z Samorządowego Przedszkola w Medyce, uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 1 w Przemyślu oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej numer 2 Kamon w Przemyślu. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 250 osób – powiedział T. Kordek.

Dzieci młodzież miała okazję posłuchać o parabadmintonie, badmintonie oraz życiu osoby niepełnosprawnej. B. Mróz opowiedział o największych i najważniejszych wydarzeniach z swojej kariery. W trakcie spotkania wspólnie z młodzieżowym reprezentantem Polski Patrykiem Kordkiem (syn pana Tomasza) zaprezentował kawał dobrego[paywall] badmintona na żywo.

Reklama

– Dzieci miały także możliwość potrenować pod okiem mistrza. Dodatkową atrakcją, którą przygotował Bartek były zdjęcia dla wszystkich uczestników z autografem. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, szczególnie treningów badmintona po dwóch latach pandemii – stwierdził T. Kordek.

Za naszym pośrednictwem pan Tomasz dziękuje dyrektor Elżbiecie Brodzie z SP w Medyce, dyrektorowi Wacławowi Brodzie z SP w Torkach, dyrektor przedszkola Dorocie Świerk oraz Magdzie Psiur, a także wszystkim nauczycielom z wymienionych wyżej placówek oświatowych i Robertowi Śmigielskiemu, kierownikowi medyckiej hali za pomoc w organizacji tego ciekawego spotkania.

Reklama

Pamiętał te korytarze…

– W wakacje 2012 roku, podczas obozu sportowego w Medyce,  poznałem pana Tomasza Kordka oraz zaczynającego swoją przygodę z badmintonem jego syna Patryka. Idąc teraz przez medycką szkołę podstawową kojarzyłem korytarze oraz sale tej szkoły. Ponad dziesięć lat temu w tej hali wspólnie z kadrą województwa opolskiego trenowaliśmy codziennie. Miło było wrócić w to samo miejsce po wielu latach – powiedział B. Mróz.

Bartłomiej Mróz jest prekursorem parabadmintona w Polsce. Od czerwca 2012 r. jest reprezentantem Polski, od 29 czerwca 2013 r. – instruktorem badmintona, a od lipca 2016 r. trenerem BWF (level 1). Jest dwukrotnym srebrnym medalistą mistrzostw świata w grze singlowej (2013, 2015), w grze podwójnej (2013, 2015) oraz brązowym medalistą w grze singlowej (2017, 2019), mistrzem Europy w singlu (2018), deblu (2014, 2016, 2018), srebrnym medalistą w grze singlowej (2012, 2014, 2016).

Mistrzem Polski w grze pojedynczej (2020, 2021), grze podwójnej (2021, 2022), w grze mieszanej (2020, 2021, 2022). W 2020 r. wziął udział w Igrzyskach Paraolimijskich Tokio.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama