Wspaniałą oprawę nadano wyjątkowemu świętu, które 12 stycznia br. obchodziły małżeńskie pary z pięćdziesięcioletnim stażem z terenu gminy Stary Dzików. Impreza zorganizowana dla jubilatów w domu weselnym miała co najmniej kilka sympatycznych akcentów. Nie zabrakło toastów wzniesionych szampanem, rozmów przy kawie, jubileuszowego tortu, a nawet tańców.
50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 27 par z terenu gminy Stary Dzików, ale w uroczystości przygotowanej na tę okazję w Domu Weselnym „Biały Dworek” wzięło udział tylko 20. Pozostałym siedmiu przeszkodziły w tym kłopoty zdrowotne.
Małżonków w placówce podjęła[paywall] szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie Edyta Panek, która poprowadziła spotkanie. Zanim jednak do niego doszło, uczestniczyli oni w okolicznościowej mszy św. w kościele parafialnym w Starym Dzikowie, koncelebrowanej przez ks. proboszczów – Roberta Mokrzyńskiego, Grzegorza Stankiewicza i Piotra Ciećkiewicza.
Najważniejszym punktem imprezy jubileuszowej było oczywiście wręczenie parom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Ceremonii tej podjął się gospodarz gminy Tomasz Jabłoński.
Małżonkowie odebrali też dyplomy, upominki oraz kwiaty, wręczone przez goszczących na wydarzeniuprzedstawicieli władz powiatu i gminy: starostę lubaczowskiego Zenona Swatka i członka Zarządu Powiatu Lubaczowskiego Józefa Ozimka, a także przewodniczącego Rady Gminy Stary Dzików Bogdana Ozimka, jak również zaproszonych księży.
Jak na tego typu okazję przystało, nie zabrakło serdecznych życzeń i oczywiście toastu wzniesionego lampką szampana. Małżonków i gości podjęto obiadem, kawą i słodkim poczęstunkiem w postaci jubileuszowego tortu.
Była okazja do długich rozmów, a także wzruszeń. Zadbali o to między innymi występujący tego dnia przed jubilatami młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie, przygotowani pod kierunkiem Joanny Krzeszowiec. Małżonkowie mieli też okazję powspominać wczesne lata we dwoje, słuchając utworów z tamtego okresu, a nawet tańcząc do nich na parkiecie.
Całość imprezy przygotował i koordynował sekretarz gminy Marek Buczko oraz Tadeusz Nieckarz z Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Dzikowie, a o dekorację zadbali pracownicy miejscowego GOK.
Małżeńskie złote gody świętowali:
Maria i Marian Brzyscy, Maria i Michał Czerniakowie, Maria i Władysław Gancarzowie, Maria i Stanisław Hulakowie, Aniela i Jan Jabłońscy, Franciszka i Mikołaj Jabłońscy, Genowefa i Bronisław Jabłońscy, Janina i Julian Kamelowie, Ludwika i Władysław Koziccy, Maria i Franciszek Martynowie, Maria i Jan Mieczysław Nieckarzowie, Janina i Jan Obszańscy, Maria i Stanisław Ożgowie, Eugenia i Julian Pokrywkowie, Krystyna i Franciszek Pokrywkowie, Maria i Tadeusz Pokrywkowie,
Aniela i Władysław Pryjmowie, Genowefa i Michał Pryjmowie, Janina i Franciszek Różańscy, Łucja i Edward Stachowowie, Maria i Ryszard Syryłowie, Józefa i Zygmunt Śliwowie, Krystyna i Edward Tomkowowie, Janina i Edward Wachowie, Genowefa i Michał Witkowie, Genowefa i Jan Żyłowie, Józefa i Mieczysław Żyłowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze