Reklama

3. dawka szczepionki dla chętnych 50 plus i medyków. Ruszyły zapisy

Od piątku, 24 września, można się rejestrować na szczepienie 3. przypominającą dawką szczepionki przeciw COVID-19. Mogą ją otrzymać nie tylko osoby z zaburzeniami odporności czy pracownicy służby zdrowia. Szczepionka jest także dostępna dla wszystkich chętnych osób w wieku 50 plus.

Zgodnie z rządową rekomendacją i zaleceniami Rady Medycznej do osób uprawnionych do przyjęcia 3. dawki przypominającej włączone zostały również osoby powyżej 50 roku życia i medycy.

Już teraz mogą ją przyjmować m.in. osoby leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV.

3 dawka szczepionki – dla kogo?

W Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu od 1 września prowadzone są zapisy na szczepienia takich osób. W ich przypadku od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi minąć[paywall] co najmniej 28 dni.


Natomiast w przypadku osób z grupy 50 plus, które chcą się doszczepić 3. dawką przypominającą i pracowników służby zdrowia, od przyjęcia 2. dawki, musi minąć 6 miesięcy.

Jeśli ten warunek jest spełniony, można się rejestrować na szczepienie. Zapisy trwają od piątku, 24 września.

By zarejestrować się do punktu przy ul. Monte Cassino, należy dzwonić pod numer 533 325 196 (pn. – pt., od g. 8 do 17), natomiast rejestracja do punktu przy ul. Sportowej prowadzona jest pod numerem tel. 535 891 221 (pn. – pt., od g. 8 do 15).

Można też dzwonić na rejestrację ogólną – nr tel 16 736 05 00 (pn. – pt., od g. 7 do 14.30).

Reklama

Nieważne jaką szczepionkę przyjąłeś wcześniej

Szczepienia przypominające dla osób z poważnymi zaburzeniami odporności realizowane są szczepionkami Pfizer i Moderna.

Natomiast w przypadku osób 50 plus i medyków jest to wyłącznie szczepionka Pfizer. Nie oznacza to jednak, że ci, którzy szczepili się szczepionkami innych firm, nie mogą się zgłosić na 3. dawkę.

„U osób szczepionych dawką przypominającą należy stosować szczepionkę Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Oznacza to, że nawet jeśli wcześniej szczepiliśmy się Astrą Zenecą, Moderną czy jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, teraz możemy zaszczepić się Pfizerem jako dawką przypominającą. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-29 19:13:18

    No i fajnie jednakowoż może napiszcie też coś o licznych  NOP-ach które do tej pory wystąpiły (w dziesiątkach i setkach tysięcy !!!) włącznie z zejściami śmiertelnymi tudzież z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, z pozostaniem inwalidom czy kalekom do końca życia. No a potem możecie, ewentualnie, promować czy też zachęcać do przyjęcia kolejnych szpryc.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama