Reklama

30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów

13/06/2019 09:51

4 czerwca 1989 roku odbyły się w Polsce pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne. Dokładnie 30 lat potem, 4 czerwca 2019, jarosławianie na Rynku przywoływali to wydarzenie, podkreślając doniosłość chwili słodkim poczęstunkiem w narodowych barwach.

Wydarzenia z czerwca 1989 to jeden z kamieni węgielnych współczesnej rzeczywistości Polski. Pierwsze w drugiej połowie XX wieku wybory, w których Polacy mogli zagłosować na kandydatów spoza listy PZPR, przetarły szlak wiodący ku demokracji i budowy silnego państwa, należącego do struktur NATO i Zjednoczonej Europy[paywall].


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-06-13 11:38:54

    Najwięksi patrioci idąc do wyborów maja napisane na kartce na kogo maja głosowac.Jest to numer listy oraz nazwisko "wybrańca"Ciekawe kto stoi za taka demokracją dobrą dla naszego Państwa i Narodu czy też dla dobra kliki  wywodzącej sie ze środowisk wątpliwych moralnych a nawet kryminalnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2019-06-13 15:13:31

    Chyba twój umysł zatrzymał się na poziomie  wspomnianego czerwca , ale  1989. Tak tak właśnie wówczas było , ale nie teraz . Gdzie ty prowokatorze  widziałeś jakieś kartki  z  ifo  na kogo  kto ma głosować?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gorszy sort - niezalogowany 2019-06-13 19:52:37

    Kartki sa zawsze domach pomocy społecznej! wiem o tym co nieco!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama