12 tys. zł mandatu zapłacić będzie musiał kierowca samochodu osobowego, który próbowął przekroczyć granicę, korzystając z przejścia w Budomierzu, nie zgłaszając sporej sumy pieniędzy, jakie miał w bagażu.
Jak podają służby prasowe Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, za próbę przekroczenia granicy bez złożenia deklaracji dotyczącej przewozu dewiz mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 12 tys. zł. W jego bagażu funkcjonariusze KAS znaleźli 30 tys. dolarów amerykańskich. Było to działanie niezgodne z przepisami dotyczącymi przekraczania granicy Unii Europejskiej, które zobowiązują osobę przewożącą co najmniej 10 tysięcy euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach do pisemnego zgłoszenia tych środków przedstawicielom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.
Jak przypina KAS, obowiązek taki dotyczy zarówno wjazdu do UE, jak i opuszczania jej terytorium.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze