Reklama

30 tys. dolarów w bagażu kierowcy

12 tys. zł mandatu zapłacić będzie musiał kierowca samochodu osobowego, który próbowął przekroczyć granicę, korzystając z przejścia w Budomierzu, nie zgłaszając sporej sumy pieniędzy, jakie miał w bagażu.

Jak podają służby prasowe Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, za próbę przekroczenia granicy bez złożenia deklaracji dotyczącej przewozu dewiz mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 12 tys. zł. W jego bagażu funkcjonariusze KAS znaleźli 30 tys. dolarów amerykańskich. Było to działanie niezgodne z przepisami dotyczącymi przekraczania granicy Unii Europejskiej, które zobowiązują osobę przewożącą co najmniej 10 tysięcy euro lub równowartość tej kwoty w innych walutach do pisemnego zgłoszenia tych środków przedstawicielom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Jak przypina KAS, obowiązek taki dotyczy zarówno wjazdu do UE, jak i opuszczania jej terytorium.

Reklama

 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama