Przemyscy radni podczas ostatniej sesji (21 czerwca br.) przeznaczyli dodatkowe 30 tys. zł na utrzymanie boisk do gier sportowych na terenie miasta.
Choć Przemyśl nie imponuje ilością obiektów sportowych, to o te, które są, należy dbać. W br. pierwotnie na ich utrzymanie miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Podczas wspomnianej sesji radni zwiększyli tę kwotę do 80 tys. zł[paywall]. 45 tys. zł zostanie przeznaczone na utrzymanie nawierzchni trawiastych wspomnianych obiektów (koszenie, wysiew traw, sprzątanie i usuwanie nieczystości), 8 tys. zł na zakup niezbędnego wyposażenia, 27 tys. zł zaś na wymianę, uzupełnianie, oczyszczanie piasku oraz wyrównywanie obrzeży boisk.
– W kwietniu rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem boisk do sezonu, a na przełomie września i października będą wykonywane prace związane z demontażem i zabezpieczeniem wyposażenia boisk na zimę. Koszty pierwszego koszenia wszystkich boisk wyniosły ponad 9,5 tysiąca złotych i przy obecnym planie wydatków będzie możliwe jeszcze jedno wykoszenie wszystkich boisk – argumentował zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.
Warto dodać, że wspomniane 30 tys. zł to pieniądze pozostałe po „zakupie” energii elektrycznej do obiektów użyteczności publicznej.
Podczas wspomnianej sesji radni przyjęli także uchwałę dotyczącą zmiany statusu przystanku autobusowego przy ulicy Przemysława w Przemyślu, prowadzącej na Kopiec Tatarski. Z taką prośbą do rajców miejskich zwrócił się zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. Do tej pory przystanek ten (w obie strony) był „na żądanie”, ale – jak stwierdzili w miejskiej spółce MZK – kierując się dobrem pasażerów – mieszkańców Przemyśla i dużej grupy turystów, bardzo często odwiedzających Kopiec Tatarski i jego otoczenie, znacznie lepszym rozwiązaniem jest ustanowienie tego przystanku jako stały. Radni przychylili się do tej prośby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze