Reklama

300 – za tyle dni stadion w Żurawicy będzie lśnić

Na 95-lecie miejscowego klubu Żurawianka Żurawica będzie mogła się poszczycić jednym z nowocześniejszych sportowych obiektów na Podkarpaciu. Inwestycja już ruszyła, a ma być gotowa pod koniec sierpnia 2023 r.

– To prawda, że mieliśmy pewne problemy z murawą, ale to już przeszłość. Rozpoczynamy drugi, finalny etap prac przy stadionie. Budujemy ten obiekt przede wszystkim z myślą o młodych mieszkańcach naszej gminy. Chcemy zachęcić młodzież do uprawiania sportu, a wiadomo, że możliwość korzystania z profesjonalnego i atrakcyjnego obiektu sprawia, że młodzi ludzie chętniej angażują się w różne sportowe wyzwania, odkrywają i rozwijają swoje pasje – powiedział wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.

– Zależy nam na tym, żeby[paywall] nasze kluby miały dogodne warunki do tego, aby się rozwijać, ale nie chcemy też ograniczać się wyłącznie do piłki nożnej, lecz reaktywować i kultywować bogate, sportowe tradycje naszej gminy również w innych dyscyplinach – dodał.

Pierwszy etap prac przeprowadzony został ponad dwa lata temu, w listopadzie 2020 r. było po modernizacji płyty boiska piłkarskiego i ułożeniu wokół tartanowej bieżni. To był jednak tylko wstęp do drugiego etapu.

28 października br. wójt gminy parafował umowę na realizację tej inwestycji z prezesem firmy MK – Budowy sp. z o.o. Markiem Kurpielem. Wykonawca ma 300 dni na zakończenie zadania, więc finał prac przypada 25 sierpnia 2023 r.

Reklama

Koszt: 7,5 mln zł

Na stadionie powstanie nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z trybunami na kilkaset miejsc, wyposażony we wszelkie instalacje, m.in. wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, c.o.

Znajdować się w nim będą szatnie dla piłkarzy oraz dla mieszkańców korzystających z ogólnodostępnej infrastruktury (m.in. siłownia, strefa odnowy biologicznej z sauną). Powstaną także: sala konferencyjna wraz z zapleczem administracyjnym i socjalnym, magazyn na sprzęt sportowy, pralnię, łazienki i toalety, pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz kabina dla spikera zawodów. Będzie oczywiście i oświetlenie, i nagłośnienie.

Koszt realizacji drugiego etapu budowy jednego z najnowocześniejszych tego typy obiektów w naszym regionie to ponad 7,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z rządowego programu „Sportowa Polska”.

Reklama

Przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka powiedział podczas parafowania umowy, że to spotkanie jest także doskonałą okazją do przypomnienia o osobie, która znaczną część swojego życia poświęciła LKS Żurawianka.

– Chciałbym wspomnieć o Marcinie Drewniaku – był członkiem klubu, kochał Żurawiankę i równie niecierpliwie jak my czekał na sfinalizowanie budowy tego obiektu. Dziś, niestety, nie ma go z nami i dlatego chcielibyśmy symbolicznie dedykować mu ten moment. Wiem, że byłby dla niego bardzo ważny – podsumował.

Reklama


fot.Mariusz Godos
W podpisaniu umowy uczestniczyli (od lewej): były prezes Żurawianki Stanisław Kisełyczka, obecny prezes Jarosław Gawłowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Przemyskiego Bożena Ryczan, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, posłanka na Sejm RP Teresa Pamuła, prezes firmy MK – Budowy sp. z o.o. Marek Kurpiel oraz przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama