Na 95-lecie miejscowego klubu Żurawianka Żurawica będzie mogła się poszczycić jednym z nowocześniejszych sportowych obiektów na Podkarpaciu. Inwestycja już ruszyła, a ma być gotowa pod koniec sierpnia 2023 r.
– To prawda, że mieliśmy pewne problemy z murawą, ale to już przeszłość. Rozpoczynamy drugi, finalny etap prac przy stadionie. Budujemy ten obiekt przede wszystkim z myślą o młodych mieszkańcach naszej gminy. Chcemy zachęcić młodzież do uprawiania sportu, a wiadomo, że możliwość korzystania z profesjonalnego i atrakcyjnego obiektu sprawia, że młodzi ludzie chętniej angażują się w różne sportowe wyzwania, odkrywają i rozwijają swoje pasje – powiedział wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk.
– Zależy nam na tym, żeby[paywall] nasze kluby miały dogodne warunki do tego, aby się rozwijać, ale nie chcemy też ograniczać się wyłącznie do piłki nożnej, lecz reaktywować i kultywować bogate, sportowe tradycje naszej gminy również w innych dyscyplinach – dodał.
Pierwszy etap prac przeprowadzony został ponad dwa lata temu, w listopadzie 2020 r. było po modernizacji płyty boiska piłkarskiego i ułożeniu wokół tartanowej bieżni. To był jednak tylko wstęp do drugiego etapu.
28 października br. wójt gminy parafował umowę na realizację tej inwestycji z prezesem firmy MK – Budowy sp. z o.o. Markiem Kurpielem. Wykonawca ma 300 dni na zakończenie zadania, więc finał prac przypada 25 sierpnia 2023 r.
Na stadionie powstanie nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z trybunami na kilkaset miejsc, wyposażony we wszelkie instalacje, m.in. wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, c.o.
Znajdować się w nim będą szatnie dla piłkarzy oraz dla mieszkańców korzystających z ogólnodostępnej infrastruktury (m.in. siłownia, strefa odnowy biologicznej z sauną). Powstaną także: sala konferencyjna wraz z zapleczem administracyjnym i socjalnym, magazyn na sprzęt sportowy, pralnię, łazienki i toalety, pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz kabina dla spikera zawodów. Będzie oczywiście i oświetlenie, i nagłośnienie.
Koszt realizacji drugiego etapu budowy jednego z najnowocześniejszych tego typy obiektów w naszym regionie to ponad 7,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z rządowego programu „Sportowa Polska”.
Przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka powiedział podczas parafowania umowy, że to spotkanie jest także doskonałą okazją do przypomnienia o osobie, która znaczną część swojego życia poświęciła LKS Żurawianka.
– Chciałbym wspomnieć o Marcinie Drewniaku – był członkiem klubu, kochał Żurawiankę i równie niecierpliwie jak my czekał na sfinalizowanie budowy tego obiektu. Dziś, niestety, nie ma go z nami i dlatego chcielibyśmy symbolicznie dedykować mu ten moment. Wiem, że byłby dla niego bardzo ważny – podsumował.

fot.Mariusz Godos
W podpisaniu umowy uczestniczyli (od lewej): były prezes Żurawianki Stanisław Kisełyczka, obecny prezes Jarosław Gawłowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Przemyskiego Bożena Ryczan, wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, posłanka na Sejm RP Teresa Pamuła, prezes firmy MK – Budowy sp. z o.o. Marek Kurpiel oraz przewodniczący Rady Gminy Żurawica Maciej Gałuszka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze