Reklama

32 mld wsparcia dla hodowców i producentów rolnych

Koniec roku to również czas podsumowań. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała dane finansowe, które wypracowała w 2022 roku.

Płatności bezpośrednie przekazane rolnikom wynosiły niemal 17 mld zł. Niecałe 13 mld pochodziło z zaliczek: dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW. Wypłaty trwają jednak nadal. Zgodnie z unijnymi przepisami mają być realizowane do 30 czerwca br. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 agencja wypłaciła ok. 9,6 mld zł.

Największa część pieniędzy została przeznaczona[paywall] na modernizację i restrukturyzację gospodarstw. Agencja podaje, że 2022 rok był również obfity w organizowanie naborów skierowanych bezpośrednio do producentów rolnych. Odbyło się ich ponad 20.

Reklama

Kolejną kategorią pomocy ARiMR jest pomoc krajowa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przeznaczono ponad 5 mld zł na dopłaty m.in. do zakupu nawozów mineralnych, hodowli loch czy celem rekompensaty strat poniesionych w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Beneficjenci Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 mogli liczyć na wsparcie o łącznej kwocie prawie 270 mln zł.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama