Tuż po pierwszym majowym weekendzie, 4 maja br., rozpoczną się prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej na Sanie w Przemyślu w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo podkarpackie”. W związku z tym dojdzie na kilku przemyskich ulicach do sporych zmian w organizacji ruchu.
Poinformował o tym generalny wykonawca inwestycji, firma Skanska. Kładka pieszo-rowerowa powstanie na wysokości skrzyżowania ulic Żeromskiego i Kasprowicza na lewym brzegu Sanu oraz ulicy Waygarta na prawym brzegu rzeki.
Projekt został już zaakceptowany przez Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, Komendę Miejską Policji w Przemyślu i zatwierdzony przez prezydenta miasta Roberta Chomę.Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na: zamknięciu deptaka przy ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego (od strony rzeki San) na odcinku 100 m od Mostu im. Orląt Przemyskich, zwężeniu jezdni ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego z 8 do 6 metrów na odcinku ok. 150 m, poszerzeniu odcinka chodnika po prawej stronie ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego (od muru oporowego), zamknięciu chodnika od strony Sanu przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II oraz wykonaniu zjazdu (dla potrzeb budowy kładki) z ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego na teren budowy.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nareszcie, bo już myślałem, że w tym roku nie ruszą z budową,
Niech najlepiej zrobią obwodnicę od strony miejscowości ostrów.
Dla przypomnienia: kładka nie jest finansowana z budżetu miasta Przemyśl.
Może miasto dołoży i wybudują most dla osobówek???
Żadna obwodnica. To przez środek miasta poleci.
Na wysokości os. Kmiecie bym zrozumiał. Ale zaraz obok mostu? Gdzie tu sens???
Nareszcie, bo już myślałem, że w tym roku nie ruszą z budową,
Niech najlepiej zrobią obwodnicę od strony miejscowości ostrów.
Dla przypomnienia: kładka nie jest finansowana z budżetu miasta Przemyśl.