Reklama

4 maja rusza budowa kładki. Uwaga, utrudnienia w ruchu!

Tuż po pierwszym majowym weekendzie, 4 maja br., rozpoczną się prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej na Sanie w Przemyślu w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – województwo podkarpackie”. W związku z tym dojdzie na kilku przemyskich ulicach do sporych zmian w organizacji ruchu.

Poinformował o tym generalny wykonawca inwestycji, firma Skanska. Kładka pieszo-rowerowa powstanie na wysokości skrzyżowania ulic Żeromskiego i Kasprowicza na lewym brzegu Sanu oraz ulicy Waygarta na prawym brzegu rzeki.

Projekt został już zaakceptowany przez Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, Komendę Miejską Policji w Przemyślu i zatwierdzony przez prezydenta miasta Roberta Chomę.Zmiana organizacji ruchu będzie polegać na: zamknięciu deptaka przy ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego (od strony rzeki San) na odcinku 100 m od Mostu im. Orląt Przemyskich, zwężeniu jezdni ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego z 8 do 6 metrów na odcinku ok. 150 m, poszerzeniu odcinka chodnika po prawej stronie ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego (od muru oporowego), zamknięciu chodnika od strony Sanu przy ulicy Wybrzeże Jana Pawła II oraz wykonaniu zjazdu (dla potrzeb budowy kładki) z ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego na teren budowy.
Skanska uprzedziła także, iż mogą występować krótkotrwałe utrudnienia w ruchu pojazdów w związku z doraźnym zajęciem jednego pasa ruchu lub chwilowego zajęcia całej szerokości drogi ulicy Wybrzeże Jana Pawła II pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Żeromskiego i Kasprowicza.Prace budowlane rozpoczną się 4 maja br. i potrwają do 31 października br. Na odcinku przyległym do terenu budowy, czyli ulic Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego i Wybrzeże Jana Pawła II wdrożony zostanie projekt tymczasowej organizacji ruchu.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rowerzysta - niezalogowany 2015-04-15 23:42:20

    Nareszcie, bo już myślałem, że w tym roku nie ruszą z budową,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Paweł - niezalogowany 2015-04-16 05:57:35

    Niech najlepiej zrobią obwodnicę od strony miejscowości ostrów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pl - niezalogowany 2015-04-16 12:09:51

    Dla przypomnienia: kładka nie jest finansowana z budżetu miasta Przemyśl.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama